Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
W pierwszej i drugiej edycji programu Akcja (foto)edukacja udział wzięli uczniowie z ponad 120 szkół ponadgimnazjalnych i przysłano prawie 30000 zdjęć. Do końca roku 2014 w konkursie mogły brać udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, prowadzące klasy, zajęcia lub koła fotograficzne. Od samego początku istnienia Akcji (foto)edukacji organizatorzy spotkali się z licznymi prośbami i pytaniami ze strony inicjatyw fotograficznych przy domach kultury z całego kraju o dołączenie ich do konkursu. Przyjmowanie przez domy kultury modelu kuźni talentów w konkretnych dyscyplinach, w tym również w zakresie fotografii, idzie w parze z ideą Akcji (foto)edukacji. Chcąc spełnić oczekiwania pasjonatów fotografii oraz dbając o rozwój programu, od stycznia 2015 r. projekt skierowany będzie również do młodzieży ponadgimnazjalnej działającej w kołach i ogniskach artystycznych domów kultury w całej Polsce.
Projekt prowadzony przez Nikon Polska to lekcje z podstaw fotografii dla wszystkich entuzjastów fotografii, które rozwijają artystyczne zainteresowania uczniów. Co miesiąc młodzież ma szansę wygrać wysokiej klasy aparaty fotograficzne, a szkoły - i od dziś również domy kultury - inspirujące warsztaty z profesjonalnym fotografem. Aktywni przez cały rok młodzi twórcy powalczą o stypendium naukowe w wysokości 10 000 PLN w kategorii indywidualnej, a ogniska i koła fotograficzne o wyposażenie pracowni w profesjonalny sprzęt fotograficzny.
Formuła projektu opiera się na comiesięcznych modułach e-learningowych, dostępnych na szerokikadr.pl/lekcje. Firma Nikon przygotowuje każdorazowo specjalne materiały dydaktyczne, obejmujące przykładowe zdjęcia, grafiki, filmy oraz słowniczek najważniejszych pojęć, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień. Każda lekcja kończy się, specjalnie dopasowanym do omawianej teorii, fotograficznym zadaniem domowym. Prace można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej.
Program trwa cały rok szkolny, a III edycja wystartowała 14 października 2014 roku i kończy się wraz z rokiem szkolnym 26 czerwca 2015 roku przyznaniem głównej nagrody dla najlepszej szkoły lub domu kultury oraz dla najzdolniejszego młodego fotografa w kategorii indywidualnej. Zapraszamy do podjęcia wyzwania i realizacji pasji fotograficznej poprzez edukację i rozwój. Inspirujemy i motywujemy opiekunów i nauczycieli do poszerzania kreatywności i umiejętności młodzieży w obszarze fotografii. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji można przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: szerokikadr.pl
Najnowsza Lekcja 4 jest już dostępna na portalu edukacyjnym szerokikadr.pl w zakładce “Akcja (foto)edukacja”. Tam także znaleźć można regulamin konkursu oraz galerię zdjęć pierwszej i drugiej edycji. Na zdjęcia w odpowiedzi na Lekcję 4 jury czeka do 31 stycznia br.