Napisano "Słowo o fotografii"!

Autor: Marta Majewska

17 Wrzesień 2003
Artykuł na: 4-5 minut
Książka "Słowo o fotografii" to zbiór dwudziestu sześciu ciekawych wywiadów z artystami, wykorzystującymi w swojej twórczości szeroko rozumiane medium fotograficzne. Publikujemy wstępną prezentację publikacji i zapraszamy do Gdańska na spotkanie z autorami w najbliższy piątek.

Książka Słowo o fotografii ukazała się dzięki wysiłkowi dwóch pasjonatów: Krzysztofa Jureckiego i Krzysztofa Makowskiego. Jest to zbiór dwudziestu sześciu ciekawych wywiadów z artystami, wykorzystującymi w swojej twórczości szeroko rozumiane medium fotograficzne (a także performance, instalację i wideo).

Jak twierdzą autorzy książki, Naszym celem jest dogłębna rozmowa z artystami, którzy swoją twórczością znacząco wpłynęli, bądź też wpływają na kształt i rozwój polskiej fotografii (...) Głosy dwudziestu sześciu artystów wypowiadających się na temat własnej twórczości i napotykanych po drodze wątpliwości, tworzą swoistą polifonię opinii czy nawet sądów dotykających historii, teraźniejszości i przyszłości fotografii.

Okładka książki "Słowo o fotografii"

Do książki, która skupia 26 wywiadów z polskimi fotografikami, dołączona została doskonale przygotowana prezentacja multimedialna, w której znajdziemy noty biograficzne, informacje o wystawach, bibliografię oraz próbkę fotografii wszystkich rozmówców (w sumie 500 fotografii). Dostępne są wersje dla użytkowników systemów Windows i Mac OS.

Wśród rozmówców Krzysztofa Jureckiego i Krzysztofa Makowskiego, znaleźli się:

Andrzej P. Bator, Krzysztof Cichosz, Krzysztof Gierałtowski, Wiesław Hudon, Marek Janiak, Tomasz Kizny, Bogdan Konopka, Konrad Kuzyszyn, Andrzej Jerzy Lech, Janusz Leśniak, Jerzy Lewczyński, Natalia LL, Patrycja Orzechowska, Wojciech Prażmowski, Grzegorz Przyborek, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Tomek Sikora, Leszek Szurkowski, Andrzej Świetlik, Zbigniew Tomaszczuk, Jerzy Truszkowski, Wojtek Wieteska, Krzysztof Wodiczko, Stanisław J. Woś, Paweł Żak.

Fragment prezentacji multimedialnej poświęcony Krzysztofowi Gierałtowskiemu

Książka Słowo o fotografii licząca 350 stron wraz z załączoną płytą CD, wydana została przez ACGM Lodart SA, Łódź 2003, a jej cena wynosi cena 39 zł. Publikacja dostępna jest w Polsce w wybranych galeriach fotograficznych, księgarniach, laboratoriach fotografii profesjonalnej oraz w sprzedaży wysyłkowej. W chwili obecnej można ją kupić w następujących miejscach:

Warszawa: CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Zachęta,

Łódź: Galeria FF, ŁTF, Księgarnia ŚWIATOWID, Fotokonsorcjum, Laboratorium POWIĘKSZENIE, Laboratorium Lafob,

Bielsko-Biała: Galeria Bielska BWA.

Sprzedaż wysyłkowa, za zaliczeniem pocztowym, poprzez kontakt:

e-mail: atelier@tlen.pl

fax (0 22) 825 53 95

sms 0 602 661 884

przewidywana jest 10% zniżka w sprzedaży wysyłkowej.

W najbliższy piątek (19 września o godzinie 18.00) w ASP w Gdańsku (ul. Targ Węglowy 6) odbędzie się pierwsza w Polsce promacja książki Słowo o fotografii.

Fotopolis objął książkę Słowo o fotografii patronatem medialnym. Już wkrótce w dziale ludzie zaprezentowany zostanie jeden z wywiadów opublikowanych w książce.

Obszerna recenzja publikacji w dziale recenzje

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276