Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Ostatnio, coraz modniejsze stały się duże zbiorowe wystawy podsumowujące dany etap w fotografii. Coraz częściej prezentowane są ekspozycje mające za cel pokazanie najważniejszych tendencji objawiających się w najnowszej polskiej fotografii. Niestety nawet przy licznym staraniom kuratorów, na podstawie ostatnich prezentacji trudno jednoznacznie wypowiedzieć się na temat obecnej kondycji fotografii. Temat zostanie podjęty na spotkaniu, w którym udział wezmą znawcy tematu. Na pytanie "Fotografia polska po 2000 roku. Czas przemian czy stagnacji?" odpowiedzi szukać będą: Tomasz Ferenc, Karol Hordziej, Krzysztof Jurecki, Marianna Michałowska. Spotkanie poprowadzi Adam Mazur.
Poniżej krótko o uczestnikach spotkania:
Tomasz Ferenc jest historykiem i krytykiem sztuki, autorem książki Fotografia. Dyletanci, amatorzy i artyści (2004); redaktor kilku antologii tekstów poświęconych fotografii, m.in. Przestrzenie fotografii (2005).
Karol Hordziej jest dyrektorem artystycznym festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, autorem tekstów o współczesnej fotografii; prowadzi blog na temat aktualnych zjawisk na scenie fotograficznej.
Krzysztof Jurecki jest historykiem i krytykiem sztuki, autorem książki Poszukiwanie sensu fotografii. Rozmowy o sztuce (2008); kurator przyszłorocznego Biennale Fotografii w Poznaniu.
Marianna Michałowska zajmuje się teorią fotografii; kuratorka wystaw, autorka tekstów dotyczących problematyki medialnej oraz książki Obraz utajony. Szkice o fotografii i pamięci (2007).
Adam Mazur jest historykiem i krytykiem sztuki, amerykanistą, kuratorem wystaw w CSW (m.in. Nowi dokumentaliści oraz "Efekt czerwonych oczu"), redaktorem magazynu "Obieg".
Dyskusja: Fotografia polska po 2000 roku. Czas przemian czy stagnacji?
czwartek, 2 października 2008 godzina 18:00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Ul. Jazdów 2, Warszawa