VF-3 wizjer elektroniczny od Olympusa

Autor: Sebastian Stasiuk

20 Lipiec 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Olympus zaprezentowała zapowiadany wcześniej wizjer elektroniczny VF-3. Wizjer ma kompaktową konstrukcję, cechuje się wysoką rozdzielczością i 100% pokryciem kadru.

Wizjer VF-3 jest urządzeniem umożliwiającym kadrowanie i obsługę aparatu w bardziej klasyczny sposób. Ułatwia prace w silnym słońcu. Rozdzielczość wizjera jest bardzo wysoka i wynosi 920 000 punktów z powiększeniem 0,97x, co daje nadzieję na bardzo klarowny obraz pełen szczegółów. Dzisiejsza nowość pozwala na korekcje dioptrii w zakresie od -3 do +1. Dzięki elektronicznej konstrukcji możemy obserwować 100% kadru nieobarczonego paralaksą, jaka ma miejsce w wizjerach optycznych. Akcesorium montujemy w stopce lamp błyskowych. Komunikacja odbywa się przez specjalne gniazdo umieszczone pod gorącą stopką. Co więcej, produkt współpracuje ze wszystkimi Olympusami PEN wyposażonymi w gniazdo akcesoriów oraz z kompaktem XZ-1. Masa wizjera to 30 g, a wymiary to 25,6 x 23,5 x 44,7 milimetrów. Produkt będzie dostępny od sierpnia 2011, ale jego cena nie jest jeszcze znana.

Informacja prasowa producenta:

Rodzina Olympus PEN zyskuje nowy elektroniczny celownik
Duży potencjał, wysoka rozdzielczość! Celownik VF-3 wzbogaca możliwości nowych aparatów fotograficznych PEN

Warszawa, 27 lipca 2011 - Olympus wprowadził nowy, wysokiej rozdzielczości celownik elektroniczny wzbogacający potencjał obrazowania eleganckich aparatów Mikro Cztery Trzecie serii PEN - nowych modeli PEN (E-P3), PEN Lite (E-PL3) oraz PEN mini (E-PM1). Celownik VF-3 zapewnia 100% pokrycie pola kadru i oferuje ponad czterokrotnie wyższą rozdzielczość w stosunku do konkurencyjnych elektronicznych celowników porównywalnych aparatów fotograficznych. Kompaktowy, lekki i równie elegancki jak aparaty PEN Lite oraz mini, celownik VF-3 może być nachylany pod kątem do 90°, co ułatwia filmowanie i fotografowanie pod nietypowym kątem, nawet przy trudnym oświetleniu. Celownik ma być dostępny od połowy sierpnia 2011.

Jakość VGA bezpiecznie dołączana do aparatu

Przy rozdzielczości 922,000 punktów, powiększeniu około 1x oraz punkcie ocznym wynoszącym 17.4mm, celownik VF-3 zapewnia wspaniałą jakość działania oraz doskonałą wartość w oferowanej cenie. Jasny, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz ułatwia podgląd zbliżanego ujęcia i rejestrowanie ostrych zdjęć i filmów HD, szczególnie, gdy aparat współpracuje z teleobiektywem. Inną zaletą celownika, jest jego niezawodny mechanizm podłączania do aparatu sprawiający, że w każdej sytuacji celownik pozostaje bezpiecznie dopięty do korpusu. Zaprojektowany dla płynnej współpracy z Portem Akcesoriów w kolejnej generacji aparatów PEN *, celownik VF-3, to niezwykle pomocne akcesorium adresowane zarówno do ambitnych fotoamatorów, jak i osób początkujących.

Celownik Olympus VF-3 utrzymany w srebrnej kolorystyce będzie dostępny od połowy sierpnia 2011 r.

* Celownik VF-3 jest kompatybilny z kompaktowym aparatem fotograficznym XZ-1 oraz ze wszystkimi aparatami fotograficznymi PEN poza modelem E-P1.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Pora się pakować. Najnowszy generator obrazu od Open AI to koszmar fotografów komercyjnych
Pora się pakować. Najnowszy generator obrazu od Open AI to koszmar fotografów komercyjnych
Open AI zaprezentowało nowy model generowania obrazów, który niebawem trafi do Chata GPT. Nowy generator dużo precyzyjniej odtwarza drobne detale i napisy, utrzymuje spójność pomiędzy...
44
Sirui dołącza do L-Mount Alliance - świetna wiadomość dla filmujących i nie tylko
Sirui dołącza do L-Mount Alliance - świetna wiadomość dla filmujących i nie tylko
Jeden z najciekawszych producentów chińskiego rynku optyki dołącza do kooperatywy L-Mount. To oznacza, że użytkownicy aparatów Lumix i Leica już niebawem będą mogli skorzystać z...
1
Insta360 i Leica Camera AG rozszerzają partnerstwo
Insta360 i Leica Camera AG rozszerzają partnerstwo
To dobra wiadomość dla miłośników kamerek sportowych. Insta360 poinformowało o dalszej współpracy z firmą Leica Camera AG. Czego możemy się po tym spodziewać?
1
Powiązane artykuły