Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Olympus przede wszystkim kładzie nacisk na rozwój segmentu profesjonalnych obiektywów. Dzięki zastosowaniu technologii mikroskopowej, producent zamierza polepszyć jakość obrazu uzyskiwaną na brzegach kadru. Duża waga przykładana jest też do systemu uszczelnień optyki, a także do zachowania niewielkich gabarytów obiektywów. Ponadto Olympus planuje rozwijać system 5-osiowej stabilizacji. Nie wykluczone jest, że na tym etapie firma skorzysta z osiągnięć koncernu Sony, który jak wiemy jest obecnie największym akcjonariuszem firmy. Prezes jednocześnie podkreślił, że gabaryty systemu Olympusa oferują lepsze możliwości stabilizacji dla obiektywów o długich ogniskowych, niż systemy konkurencyjne.
W planach firmy jest również wprowadzenie obiektywów zoom o świetle f/2.0, jednak to na czym póki co skupiają się inżynierowie, to przede wszystkim ograniczenie wagi i rozmiarów szkieł producenta.
Najbardziej interesującą informacją jest jednak to, że Olympus nie wyklucza wyjścia poza format 4/3. Jak podkreśla Haruo Ogawa, głównym celem firmy jest dostarczenie systemu oferującego jak najlepszą jakość i swobodę działania przy możliwie niewielkich gabarytach. Gdyby jednak obiektywy przeznaczone do większych systemów okazały się spełniać te założenia, producent jest skłonny rozszerzyć swoją ofertę.
Czy biorąc pod uwagę współpracę z Sony, może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się aparat-hybryda, łączący w sobie systemy obu producentów? Na odpowiedź przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać, jesteśmy jednak bardzo ciekawi jak będzie rozwijała się oferta aparatów oferowanych przez Olympusa