Nikon D3100 - firmware 1.01

Autor: Michal Grzegorczyk

25 Styczeń 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Koncern Nikon opublikował aktualizację oprogramowania wewnętrznego dla modelu D3100. Nowa wersja firmware wprowadza do tej lustrzanki sporo poprawek oraz likwiduje zauważone błędy.

Firmware 1.01 do lustrzanki Nikon D3100 wprowadza następujące zmiany (cytujemy za producentem):

  • U dołu zdjęć wykonywanych przy wysokich czułościach pojawiało się purpurowe zabarwienie po fotografowaniu w trybie podglądu na żywo lub nagrywaniu filmów przez dłuższy czas. Występowanie tego purpurowego zabarwienia zostało ograniczone.
  • Podczas wyświetlania zdjęć seryjnych wykonanych w trybie podglądu na żywo w bardzo rzadkich przypadkach niektóre zdjęcia były wyświetlane nieprawidłowo. Ten problem został rozwiązany.
  • Podczas fotografowania w trybie podglądu na żywo, z "trybem pola AF" ustawionym jako "Śledzenie obiektów w ruchu AF", w pewnych bardzo rzadkich przypadkach punkt ostrości odsuwał się od wybranego obiektu podczas autofokusowania po wybraniu śledzonego obiektu. Ten problem został rozwiązany.Podczas wyświetlania w trybie odtwarzania kalendarza zdjęć edytowanych przy użyciu funkcji retuszu aparatu, zdjęciom były przypisywane daty edytowania, a nie daty wykonania. Ten problem został rozwiązany.
  • Gdy w zdjęciach w trybie RAW, utworzonych przy użyciu funkcji nakładania zdjęć aparatu, dokładnie regulowano balans bieli za pomocą oprogramowania Capture NX 2 lub ViewNX 2, pojawiał się na nich purpurowy odcień. Ten problem został rozwiązany.
  • Zmodyfikowano fragment komunikatu o błędzie wyświetlanego, gdy nie było możliwe zainicjowanie trybu podglądu na żywo z powodu zbyt wysokiej temperatury wewnętrznej aparatu.
  • Ustawienie w menu fotografowania opcji "Redukcja szumów" na wartość "Włączona" powoduje następujące działanie. Przetwarzanie związane z procesem redukcji szumów jest wykonywane przy wszystkich ustawieniach czułości ISO. Redukcja szumów jest szczególnie skuteczna podczas fotografowania przy wysokich czułościach ISO. Gdy jest wykonywane przetwarzanie związane z procesem redukcji szumów, na wyświetlaczu wizjera miga wskaźnik "Job nr". Fotografowanie nie jest możliwe, dopóki wskaźnik "Job nr" nie przestanie być wyświetlany. Czas wymagany na przetwarzanie związane z procesem redukcji szumów jest w przybliżeniu równy czasowi otwarcia migawki zastosowanemu do zrobienia zdjęcia. Przetwarzanie związane z procesem redukcji szumów jest wykonywane niezwłocznie po zrobieniu zdjęcia w każdej z poniższych sytuacji.
  • Fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi niż 8 sekund.
  • Fotografowanie z wysokimi czułościami ISO, gdy wewnętrzna temperatura aparatu jest wysoka.Stosownie do tych informacji zostały także zmodyfikowane informacje pomocy wyświetlane dla elementu "Redukcja szumów" w menu fotografowania.

Aktualizacja dostępna jest w dwóch wersjach: {LNK|http://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/48377;Windows oraz Macintosh.]

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R50V - amatorski korpus dla vlogerów i filmujących w świetnej cenie
Canon EOS R50V - amatorski korpus dla vlogerów i filmujących w świetnej cenie
Wzorem konkurencji, Canon prezentuje wreszcie swój pierwszy korpus stworzony specjalnie z myślą o vlogerach i początkujących twórcach wideo. To bezpośrednia konkurencja dla modelu Sony ZV-E10 II,...
6
Canon PowerShot V1 - rewolucyjny vlogerski kompakt debiutuje na rynku europejskim
Canon PowerShot V1 - rewolucyjny vlogerski kompakt debiutuje na rynku europejskim
Wyposażony w dużą matrycę formatu 1,4” oraz najszerszy obiektyw ze wszystkich tego typu konstrukcji, nowy PowerShot V1 z miejsca staje się najbardziej atrakcyjnym kompaktem kierowanym...
5
Fujifilm GFX100RF - pierwszy cyfrowy średnioformatowy kompakt
Fujifilm GFX100RF - pierwszy cyfrowy średnioformatowy kompakt
Po latach oczekiwań na rynku debiutuje wreszcie pierwszy kompaktowy cyfrowy aparat średnioformatowy. Fujifilm GFX100RF jest imponująco mały i ma do zaoferowania 100-megapikselową...
14
Powiązane artykuły