Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Obydwa statywy wykonano z włókna węglowego. To lekki i wytrzymały materiał, który jednocześnie lepiej tłumi drgania niż aluminium. Wraz z trójnogami użytkownik otrzymuje w komplecie głowicę kulowa z płytką szybkiego montażu i pokrowiec ochronny. Na czterosekcyjne nogi statywów z serii Omega Carbon można założyć metalowe kolce ułatwiające stabilne ustawienie w trudnym terenie.
Hama Omega Carbon III, czyli większy ze statywów może mierzyć od 71 do 202 centymetrów. Jego waga, łącznie z zamontowaną głowicą, wynosi niecałe 3 kilogramy. Co ciekawe, centralna kolumna może być wyjęta i używana jak monopod o wysokości od 54 do 158 centymetrów. Można ją również zamocować do góry nogami i fotografować znad ziemi. Maksymalny udźwig modelu Omega Carbon III wynosi 4 kilogramy. Hama Omega Carbon II to mniejszy brat "trójki". Jego wysokość może wynosić od 68 do 174 centymetrów, a waga z głowicą to zaledwie 2,5 kilograma.
Firma Hama przyzwyczaiła nas do niewygórowanych cen. Tym razem nie jest aż tak różowo - Omega Carbon III kosztuje 329 euro, a Omega Carbon II 269 euro. Na razie nie znamy polskich cen ani terminu wprowadzenia tych statywów do sprzedaży w naszym kraju