Hama Gamma 71 - statyw dla amatora

Autor: Michal Grzegorczyk

7 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Hama Polska poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego statywu. To konstrukcja stworzona z myślą o amatorach fotografujących aparatami kompaktowymi, lekkimi lustrzankami, filmujących kamerami lub używających lornetek. Zakup tego statywu nie zrujnuje budżetu - jego cena to tylko 169 złotych.

Firma Hama Polska poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowego statywu. Model Gamma 71 to konstrukcja amatorska, została stworzona z myślą o współpracy z kompaktami i lekkimi lustrzankami. Oto podstawowe dane tego statywu:

  • wysokość po rozłożeniu: 133,5 cm
  • wysokość po złożeniu: 57 centymetrów
  • waga: 1070 gramów

Statyw jest sprzedawany w komplecie z głowicą 3D wyposażoną w poziomicę. Nowy statyw Hamy nie jest drogi - kosztuje 169 złotych.

Hama Gamma 71

Poniżej prezentujemy informację prasową firmy Hama Polska:

Kompaktowy statyw Gamma 71 dla wymagających amatorów

Październik 2009 -
Do oferty Hama Polska, czołowego dostawcy akcesoriów fotograficznych, trafił kompaktowy statyw Gamma 71. Produkt zaprojektowano z myślą o amatorach, którzy szukają niedrogiej, ale markowej i stabilnej konstrukcji. Dzięki optymalnie dobranej wadze i rozmiarom, statyw Gamma 71 można wykorzystać zarówno w domu, jak też w czasie wycieczek po mieście lub na łonie natury. Statyw Gamma 71 przeznaczony jest do montażu aparatów oraz kamer cyfrowych. Konstrukcja sprawdzi się również jako podstawa do lekkich lornetek.

Statyw Gamma 71 posiada głowicę 3D z poziomicą i kostką. Tym samym pozwala na swobodne ułożenie aparatu pod różnymi kątami. Nóżki chronione są antypoślizgowym tworzywem. Waga statywu wynosi 1070 g, zaś wysokość to 133,5 cm po rozłożeniu. Złożona konstrukcja ma długość 57 cm. Sugerowana cena detaliczna statywu Gamma 71 wynosi 169 zł brutto.

Specjaliści Hama radzą, aby przed wyborem optymalnego statywu odwiedzić sklepy fotograficzne lub markety elektroniczne z własnym aparatem, bądź kamerą. Użytkownik może wówczas sprawdzić stabilność oraz ergonomię statywu w praktyce. Warto wówczas ustawić sprzęt pod różnymi kątami i zbadać pewność mocowania. Jakość kilku próbnych zdjęć pozwoli upewnić się, że wybór został dokonany właściwie.

Inżynierowie Hama zalecają, aby ewentualne drgania statywu oceniać przy wyciągniętej na całą długość środkowej nóżce statywu. Zachowanie konstrukcji i ocena jej stabilności wypadnie najbardziej wiarygodnie, jeśli użytkownik lekko przyciśnie statyw do podłoża i porusza nim na różne strony.

Pozostałe informacje na temat statywów Hama znajdują się na stronie www.hama.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Godox prezentuje nową wersję wydajnej plenerowej lampy błyskowej. Zasilana akumulatorem AD600BM II nie wspiera TTL, ale oferuje dużą moc, tryb HSS i jest zdecydowanie tańsza od bardziej...
0
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Phoenix ma za mało odjechany charakter? Harman powraca z kolejnym filmem efektowym, który jeszcze bardziej podkręca wyjściowe rezultaty. Fotografując na materiale Harman RED otrzymamy...
8
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux prezentuje lampę, która odmienić ma oblicze oświetlenia filmowego. Evoke 500B to pierwsza na świecie, odporna na warunki atmosferyczne głowica LED bi-color o mocy 5000W.
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)