Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Mniejszy i lżejszy bagaż, to większy komfort przemieszczania. Wychodząc na przeciw wymaganiom podróżnych fotografów, nowa konstrukcja statywów z włókna węglowego ma zapewnić większa trwałość i udźwig, przy maksymalnym zwiększeniu komfortu.
Chiński producent SIRUI dodał do swojej oferty pięć nowych statywów serii AM-2 oraz opcjonalną głowicę kulową A-10R. Wszystkie wykonane w technologii włókna węglowego, dzięki czemu są odporne na korozje i warunki atmosferyczne, a sztywność użytych materiałów przekłada się na dobrą stabilność. Dzięki takiemu rozwiązaniu, największy ze statywów dostępnych w linii waży zaledwie 1,22 kg.
Pełna gama serii AM-2 składa się z czterech statywów (AM-223, AM-225, AM254, AM-258) oraz dodatkowej kolumny centralnej SL-200 (umożliwiającej dodatkowe przedłużenie o 32 cm). Wszystkie wykonane są z włókna węglowego i kompatybilne z nową głowicą A-10R. Różnią się natomiast rozmiarami i maksymalnym udźwigiem. Daje to możliwość odpowiedniego dobrania sprzętu do własnych potrzeb.
Najmniejszy i najlżejszy model AM-233, ma zaledwie 35 cm wysokości, waży 0,5 kg i posiada 15 kg udźwigu. Modele AM-225, AM-254 i AM-285 posiadają tę samą maksymalną wysokość 120 cm, ale różnią się wagą (0,7 kg, 1,02 kg, 1,22 kg) i udźwigiem, który wynosi odpowiednio 6,12 i 15 kg.
Niektóre funkcje różnią się w zależności od konkretnego modelu i obejmują: antypoślizgowe blokady nóg, półautomatyczne przyciski regulacji kąta położenia nóg, port akcesoriów 1/4", wymienne nóżki do użytku z metalowymi kolcami, narzędzia do regulacji i pokrowiec statywu. Do każdego z nich można podłączyć wspomnianą przedłużającą kolumnę centralną SL-200 o długości 32 cm i wadze 210 g.
Opcjonalna głowica A-10R, producent narazie nie udostępnia parametrów technicznych
Statywy nie są na razie dostępne w Polsce, ale producent podaje ich sugerowane ceny w dystrybucji amerykańskiej.
Z dokładna specyfikacją statywów i głowicy możecie się zapoznać na stronie SIRUI.