Broncolor Litepipe P - nowy pomysł na uniwersalny softbox

Autor: Maciej Luśtyk

11 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Softboxy, to jedne z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów studyjnych. Ich gabaryty często utrudniają jednak fotografowanie w niewielkich pomieszczeniach. Nie są tez najwygodniejsze w montażu. Pomysł na rozwiązanie tego problemu ma Broncolor z nowym modyfikatorem Litepipe P.

Każdy, kto używa lamp studyjnych wie ile, że składanie, montaż, zamiana i transport softboksów nie należą do najwygodniejszych. Nie zawsze też sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie na przykład nie zmieści się wysięgnik typu boom, który pozwoliłby podwiesić je od góry. Nie mówiąc już o tym, że niekiedy na wygodną pracę nie pozwala sam rozmiar softboksów. Odpowiedzią na te problemy ma być nowa propozycja firmy Broncolor.

Kilka modyfikatorów w jednym

 

Broncolor Litepipe P oferować ma możliwości kilku modyfikatorów zamknięte w kompaktowej i wygodnej konstrukcji. W podstawowej konfiguracji biały walec dostarczy nam miękkiego, rozproszonego światła o kącie padania równym 360 stopni. Gdy jednak dopniemy do niego dołączane do zestawu, przyczepiane na rzep reflektory, będziemy mogli precyzyjnie regulować kąt padania światła tak, by oświetlić dokładnie taką część fotografowanego obiektu, jaką chcemy.

Modyfikator jest kompatybilny ze wszystkimi lampami błyskowymi z oferty Broncolor i ma 124 cm długości oraz 17 cm średnicy, co daje względnie dużą uniwersalność zastosowań. Co ważne, po złożeniu zmieści się w torbie o wymiarach 60 x 22 x 21 cm. Transport nie będzie więc problemem.

Wygoda kosztuje, ale dlaczego tyle?

Problemem jest jednak cena produktu. W dniu premiery Litepipe P został wyceniony na około 1000 dolarów. Za tę cenę możemy kupić cały zestaw softboksów, a nawet lamp. Nie jest to też rozwiązanie zupełnie nowatorskie. Podobne produkty oferuje chociażby firma Saberstrip czy Licht-Technik. I choć to pierwsze rozwiązanie tego typu przeznaczone do lamp studyjnych, to jednak przeszkodą będzie fakt, że Litepipe nie współpracuje z lampami reporterskimi, wykorzystywanymi najchętniej przez fotografów pracujących głównie w terenie.

Przykładowe zdjęcie wykonane przy pomocy modyfikatora

Mimo to jeśli okaże się tak funkcjonalne jak obiecuje producent, może stać się popularnym akcesorium w wypożyczalniach sprzętu fotograficznego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem broncolor.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Godox prezentuje lampę V100, czyli najmocniejszy dotychczas, montowany na aparat flash z okragłą głowicą. Oprócz większej mocy 100 Ws, lampa oferuje też m.in. dotykowy panel sterowania...
7
Zamień Nikona Z8 w Nikona Z9 - nowy battery grip Newell MB-N12
Zamień Nikona Z8 w Nikona Z9 - nowy battery grip Newell MB-N12
Masz Nikona Z8, ale brakuje ci lepszego chwytu i jeszcze wydajniejszej baterii? Nowy bartery grip firmy Newell zapewni ci większą wygodę pracy w pionie i dodatkową moc w przystępnej...
4
Godox Knowled MS60R i MS60Bi - mała forma, setki zastosowań. Nowe modułowe głowice LED
Godox Knowled MS60R i MS60Bi - mała forma, setki zastosowań. Nowe modułowe głowice LED
Kompaktowa budowa, użyteczna moc i ogromna rodzina modyfikatorów. Nowe lampy Godox Knowled MS60R I MS60Bi chcą stać się najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem na rynku przystępnych...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj