Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Producent zaprezentował dziś radiowy system sterowania lampami, który zapowiadał już wczesną wiosną. W jego skład wchodzi transmitter oraz odbiornik, których funkcji sprostać mają oczekiwaniom zawodowych fotografów.
Jak twierdzi producent, nowy system sterowania lampami to przede wszystkim wyjątkowa uniwersalność - sprawdzi się zarówno podczas pracy w studio jak i przy sesjach plenerowych, na przykład ślubnych. Jego zasięg to około 30 metrów, a transmitter FA-WRC1M pozwoli na obsługę do 15 lamp jednocześnie, w trybach TTL, manualnym, lub grupowym (maksymalnie 5 grup).
Wygodny panel sterowania umożliwić ma wygodną regulację mocy błysku (25 poziomów, w kroku co 1/3 EV), a do tego pozwala sprawdzić stan łączności z poszczególnymi odbiornikami, co usprawnić ma pracę w pojedynkę. Do tego otrzymujemy możliwość równoczesnego wyzwolenia migawki w kilku aparatach na raz ( przy użyciu opcjonalnego przewodu ze złączem wielofunkcyjnym), co przydać ma się podczas fotografowania sportu lub dzikich zwierząt, a także tryb synchronizacji z krótkimi czasami migawki.
Całość została uszczelniona przed pyłem i wilgocią, ale jak uczula producent, nie gwarantuje to pełnej ochrony w niesprzyjających warunkach pogodowych. O błyskaniu w deszczu możemy więc zapomnieć.
Na dzień dzisiejszy system (transmiter FA-WRC1M i odbiornik FA-WRR1) kompatybilne są z aparatami Sony A7 II, A7R II i A7S II oraz lampami HVL-F60M, F43M i F32M. W przypadku lamp HVL-F58AM, HVL-F43AM i HVL-F42AM współpraca możliwa jest wyłącznie w trybie manualnym, przy użyciu opcjonalnego adaptera ADP-MAA.
Zestaw pojawi się w sprzedaży we wrześniu tego roku, w cenach 420 euro za sterownik i 240 euro za odbiornik. Polskich cen na razie nie znamy.
Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.