Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Program Otwarty (pod różnymi nazwami) istnieje w ramach Fotofestiwalu od 2003 roku. Pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują fotografów i fotografki. Jury co roku stara się przygotować spójny, ale różnorodny wybór, który możliwie najlepiej odzwierciedla istotne obecnie narracje.
Projekty wybrane przez Jury zadają uniwersalne, filozoficzne pytania i poruszają aktualne, społeczne zagadnienia. Większość z wyróżnionych prac to nie tylko wizualne narracje, ale przede wszystkim forma zaangażowanej, głębokiej refleksji. Podobnie jak w zeszłym roku szczególnie dużo zgłoszeń pochodziło spoza Europy. Niezwykle wyrównany poziom tegorocznej edycji poskutkował tym, że jury zdecydowało o wyróżnieniu finalnie aż siedmiu artystów.
W tym roku postanowiono dodać kategorię „Wspólnota”, która nawiązuje do głównego tematu programu kuratorskiego festiwalu. „Szukaliśmy projektów artystycznych i społecznych, których głównym tematem jest wspólnota, ale również lokalność, współpraca i integracja. Wybrany projekt opowiada o budowaniu „siostrzanej społeczności” na nowych zasadach – pozbawionej przemocy, ekonomicznie niezależnej, opartej na wzajemnym szacunku i silnie związanej z naturą.” - tłumaczą organizatorzy.
Prace z sekcji Open Call, wystawy programu głównego i wiele innych będziemy mogli oglądać podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu, która wystartuje latem. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale jeśli planów nie pokrzyżuje pandemia, startu należy spodziewać się w okolicach drugiego tygodnia czerwca.
Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie na stronie fotofestiwal.com.