Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
14.05.2008 godzina 19 - spotkanie z Klubem Fotografii Prasowej SDP
Alchemia (róg ul. Estery i Placu Nowego)
Spotkanie z przedstawicielami Klubu Fotografii Prasowej SDP będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, który wzbogacony zostanie mini warsztatami konkursowymi. Osoby, które ze zbioru zdjęć ułożą najlepszy reportaż, otrzymają kupony na darmowe wypożyczenie sprzętu w Sigma ProCentrum.
Uczestnicy spotkania będą mogli podjąć dyskusję na temat fotografii prasowej z tak znanymi fotografami, jak: Stefan Zubczewski (Prezes Klubu Fotografii Prasowej SDP), Karina Łopieńska (Wiceprezes Klubu Fotografii Prasowej SDP oraz Sekretarz Zarządu Głównego Zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików), Wojciech Druszcz (członek władz Związku Polskich Artystów Fotografików, Klubu Fotografii Prasowej SDP oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, fotograf "Polityki"), Adam Nurkiewicz (założyciel i fotoreporter Agencji Fotografii Sportowej MEDIASPORT), Borys Skrzyński (fotograf "Pulsu Biznesu") czy Tadeusz Późniak (członek władz Związku Polskich Artystów Fotografików, fotograf "Polityki").
15.05.2008 godzina 14 - Lexar Professional prezentuje fotografię sportową
Alchemia (róg ul. Estery i Placu Nowego
Adam Nurkiewicz jest założycielem i fotoreporterem Agencji Fotografii Sportowej MEDIASPORT (od 2004 roku). W dziedzinie fotografii sportowej zdobył I nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w 2005 roku. Jak mówi o sobie: "Sport towarzyszy mi od maleńkości - jako zawodnik grałem z kolegami w założonym przez siebie amatorskim klubie "Reszta Świata". Dzięki zdolności manualnej nóg stałem się radiowcem, relacjonującym pasjonujące mecze drugiej ligi piłkarskiej. Potem nogi poniosły mnie do telewizji i do pierwszej ligi, a w 2001 roku doszedłem do fotografii, z którą związałem swoje losy zawodowe. Współpracuję z tytułami prasowymi w Polsce i za granicą oraz z klientami indywidualnymi. Od 2002 roku współpracuję też jako wolontariusz z Olimpiadami Specjalnymi. To organizacja dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Fotografowałem zawody sportowe Olimpiad Specjalnych w Irlandii, Rosji, Grecji, Chinach i w Japonii. Uważam, że Igrzyska Olimpiad Specjalnych są najbliższe idei barona Pierre'a de Coubertina, gdzie wola sportowej walki jest często ważniejsza niż sama wygrana... A w sporcie i w życiu chodzi o pasję".
16.05.2008 - spotkanie z Jackiem Kudłatym
Galeria Camelot (ul. Św. Tomasza 17)
Spotkaniu z Jackiem Kudłatym - podróżnikiem i członkiem Sigma Expedition Team, towarzyszyć będzie wystawa autorska Jacka Kudłatego, wsparta projekcją filmu dokumentalnego z jego ekspedycji do Chin.
Jacek Kudłaty jest podróżnikiem i fotografem ekipy SIGMA PRO, należący jednocześnie do ścisłej czołówki polskich wspinaczy skalnych. Wspinaczce poświęcił 17 lat swojego życia, mówi o niej, że jest sensem jego życia. Ma na swoim koncie organizację licznych egzotycznych ekspedycji, których celem było wytyczenie nowych, ekstremalnie trudnych dróg wspinaczkowych w wielu nieznanych zakątkach naszego globu - od Laosu po Meksyk i od Alaski po Madagaskar. Zdjęcia Jacka publikuje zarówno branżowa prasa fotograficzna, jak i magazyny o tematyce podróżniczej, górskiej i innej, w kraju i za granicą.
Ostatni wyczyn Jacka Kudłatego, członka ekipy ALPINUS EXPEDITION TEAM, to listopadowa wyprawa do Chin. W prowincji Guanxi w okolicach miasteczka Yangshuo, na kilkusetmetrowych wapiennych mogotach, sterczących wprost z pól ryżowych, wyprawie udało się wytyczyć niezwykle spektakularną drogę o nazwie "Full Moon". Tym samym jeszcze raz podniósł poprzeczkę (zawieszoną zresztą przez siebie w roku 2004 w RPA na nowej drodze o nazwie "Mama Africa") i pokonał najtrudniejszą drogę sportową, jaką kiedykolwiek wytyczyli polscy wspinacze poza granicami kraju.