III Przegląd Portfolio na Miesiącu Fotografii w Krakowie

Autor: Michal Grzegorczyk

25 Kwiecień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
MFK 08. Organizatorzy Miesiąca Fotografii w Krakowie zapraszają na III Przegląd Portfolio. Seria konsultacji z fotografami, kuratorami i właścicielami galerii, krytykami sztuki i innymi przedstawicielami środowiska fotografii artystycznej może pomóc najzdolniejszym uczestnikom nawiązać cenne kontakty i zrealizować własną wystawę czy publikację.

Przegląd Portfolio jest jednodniowym wydarzeniem skierowanym zarówno do doświadczonych fotografów jak i tych, którzy znajdują się dopiero na początku swojej fotograficznej drogi. W obu przypadkach Przegląd Portfolio oferuje możliwość serii spotkań z profesjonalistami, którzy gotowi są zaoferować swoją wiedzę, doświadczenie i wskazać uczestnikom dalsze perspektywy rozwoju. Tym samym, dla uzdolnionych fotografów, każde spotkanie jest szansą nawiązania współpracy z recenzentem lub reprezentowaną przez niego instytucją, pomocną przy realizacji wystaw lub wydaniu przyszłych publikacji.

W gronie recenzentów na III Przeglądzie Portfolio znaleźli się fotografowie, krytycy sztuki, kuratorzy, wydawcy, wykładowy uczelni artystycznych, właściciele galerii, medioznawcy oraz redaktorzy magazynów fotograficznych: - Sirius Arts Centre (Irlandia);

Roman Babjak - Sittcomm (Słowacja);

Rebecca McClelland - Wallpaper magazine (Wielka Brytania);

Stach Szabłowski - Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski (Polska);

Lucia L. Fiserova - Imago (Czechy);

Bill Kouwenhoven - HotShoe Magazine (Niemcy);

Maja Kaszkur - Yours Gallery (Polska);

Gilou le Gruiec - Galeria Vu, Paryż (Francja);

Michael Itkoff - Daylight Magazine (USA);

Krzysztof Pijarski - Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego (Polska);

Aaron Schuman - SeeSaw Magazine (USA);

Katarzyna Majak - Akademia Fotografii (Polska)]Zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniach ma charakter otwarty, jednak szczególnie kierowane jest do studentów szkół artystycznych oraz ambitnych fotografów, posiadających już pewne doświadczenie w prezentacji swego dorobku twórczego (wystawy, konkursy, publikacje itp.)

III Przegląd Portfolio odbędzie się 17 maja w godzinach od 11:00 do 17:00 w Manggha - Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej przy ul. Konopnickiej 26 w Krakowie. Każdy z uczestników ma możliwość odbycia indywidualnej rozmowy na temat prezentowanych przez siebie fotografii z sześcioma lub czterema wybranymi recenzentami. Pojedyncze spotkanie trwa 20 minut.

Koszt udziału w spotkaniach wynosi: 150 zł (43 euro) - 6 spotkań, 120 zł (35 euro) - 4 spotkania.

W celu zgłoszenia swego uczestnictwa, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres portfolio@photomonth.com. Prosimy o przesłanie wypełnionych formularzy do 10 maja 2008.

Gwarancją przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie odpowiedzi potwierdzającej uczestnictwo, a następnie wpłata na konto:

Fundacja na rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych

Rękawka 7/10, 30-535 Kraków,

Nr rachunku: 93 1160 2202 0000 0000 2818 3741 w Banku Millennium

Uczestnicy będą przyjmowani według kolejności zgłoszeń. W przypadku ograniczenia liczby miejsc, organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia. Uczestnikom, dodatkowo przysługuje wolny wstęp na wydarzenia biletowane, które odbędą się w ramach MFK 2008

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
12
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4
Powiązane artykuły