Frank Huelsboemer w Akademii Fotografii

Autor: Michal Grzegorczyk

23 Styczeń 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
W najbliższy czwartek 24 stycznia o godzinie 19.00, odbędzie się spotkanie z Frankiem Huelsboemerem w warszawskiej Akademii Fotografii. Artysta przez jakiś czas mieszkał w Warszawie i jak sam twierdzi, architektura miast które zostały zburzone, a później odbudowane inspiruje go. Ta wypowiedź dotyczy także Berlina. Pracę Franka charakteryzuje dokumentalny styl, ponieważ fotograf w trakcie wykonywania zdjęć nie zmienia nawet oświetlenia czy eksponatów. Jak sam uważa, jego prace są głęboko geometryczne.
fot.Frank Huelsboemer

Frank Huelsboemer (Hülsbömer)ur. 1968 roku w Monachium. Studiował fotografię u Hansa Kroegera w Niemczech (1989-1992). Następnie pracował jako fotograf w Nowym Jorku (1992-1994), Berlinie i w Warszawie (1995-1999). Od 2000 roku podróżuje między Paryżem, a Berlinem. Obszarem jego zainteresowań artystycznych jest architektura, struktura miasta, a w komercyjnej fotografii także portrety oraz martwa natura. Jest fotografem, który od wielu lat, potrafi łączyć pracę artystyczną z komercyjną.

fot. Frank Huelsboemer

Jak mówi sam Frank nawiązując do artystów Bauhausu, którzy jednocześnie zajmowali się malarstwem, dizajnem i architekturą Jeśli masz poczucie estetyki, to dotyczy to wszystkich dziedzin.

Prace Franka Huelsboemera można oglądać na stronach: www.foto-union.de, www.magda-gallery.com, www.thierrykauffmann.com, oraz jego własnej - www.frankhuelsboemer.de.

Spotkanie z Frankiem Huelsboemerem: 24 stycznia godz. 19.00

Akademia Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa

Opracowanie: Agata Nowa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
9
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
12
Gotowy do startu? Sprawdź, jak fotografować dynamiczną akcję
Gotowy do startu? Sprawdź, jak fotografować dynamiczną akcję
Przygotuj się z nami do swojego pierwszego wyścigu po zdjęcia akcji. Dzięki tym wskazówkom dowiesz się czym i jak fotografować sporty motorowe oraz inne dynamiczne tematy.
12