Warsztaty National Geographic z Tomaszem Tomaszewskim

Autor: Marta Sinior

19 Kwiecień 2007
Artykuł na: 4-5 minut
National Geographic Polska zaprasza na prestiżowe warsztaty fotografii cyfrowej. Jak umiejętnie wykorzystać światło, pogodę, uchwycić chwilę i emocje - tego wszystkiego będzie uczył jeden z najlepszych polskich fotografów, wieloletni współpracownik magazynu National Geographic i konsultant polskiej edycji, Tomasz Tomaszewski. Warsztaty przeznaczone dla początkujących i zaawansowanych fotografów odbędą się w dniach 22-28 kwietnia w Gdańsku.

Podczas wykładów i zajęć praktycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie elementy tworzą dobre zdjęcie - pejzaż, portret, fotografię uliczną (kadr, tło, światło, kolor, język ciała, niepowtarzalna chwila etc.) oraz zdobędą praktyczną wiedzę na temat edycji, komputerowego opracowania zdjęć oraz drukowania w warunkach domowych.

Zajęcia odbywać się będą w Gdańsku i okolicy. Organizatorzy proponują również zdjęcia wyjazdowe między innymi w Gdyni - w porcie, oraz w Sopocie.

autoportret Tomasza Tomaszewskiego

Tomasz Tomaszewski urodził się w 1953 roku w Warszawie. Jest członkiem ZPAF a także American Society of Magazine Photographers (USA), National Geographic Image Collection (USA) i agencji "Visum" (Niemcy). Fotoreportażami debiutował w takich magazynach jak: "I.T.D.", "Razem" i "Perspektywy". Od 1986 roku współpracuje z magazynem "National Geographic", a od 1999 jest głównym konsultantem polskiej edycji. Współpracował również z tygodnikiem "Wprost" , gdzie był dyrektorem ds. fotografii. Prace Tomaszewskiego publikowane były m.in. w "Stern", "Paris Match", "Geo Magazine", "New York Times", "Time", "Sunday Times", "Fortune", "Vogue", "Die Zeit", "Focus" oraz "Elle".

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt indywidualnych wystaw m.in. w: International Center of Photography w Nowym Jorku, Robert Khan Gallery w Houston, galeriach Leica w: Nowym Jorku, Tokio, Solms w Niemczech. Swoje prace pokazywał także w Polsce, w m.in. Galerii BWA w Sopocie, Muzeum Miasta Wrocławia, a także w Małej Galerii, Starej Galerii ZPAF i dwukrotnie w Zachęcie w Warszawie. Jest autorem pięciu książek: W centrum (2003, Warszawa), W poszukiwaniu Ameryki (1994, Warszawa), Polscy Cyganie (1982, Warszawa), Niezwykła Hiszpania (1999, Barcelona) oraz Ostatni. Współcześni Żydzi polscy, która doczekała się kilku wydań (1986, Nowy Jork; 1997 Zurich; 1993, Warszawa).

Od 1988 roku uczy fotografii. Wykładał na PWSFTiT w Łodzi, w Collegium Civitas w Warszawie oraz w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Od 1992 roku jest jurorem konkursu World Press Photo.

Informacje praktyczne

Termin warsztatów: 22 - 28 kwietnia 2007

Miejsce - Gdańsk

Cena warsztatów wynosi 3 500 PLN. W cenę wliczony jest nocleg, całodzienne wyżywienie oraz zajęcia. Cena nie zawiera kosztów dojazdu i ubezpieczenia.

Rezerwacja miejsc:

Biuro Obsługi Klienta (pon.-pt., godz. 9.00 - 17.00)

tel.: (0-22) 607 02 62

fax: (0-22) 607 03 49

e-mail: BOK@nationalgeographic.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Swoboda, Specjalista PR ds. projektów specjalnych, Wydawnictwo Gruner + Jahr Polska.

Tel. (22) 607 02 00 20 wew. 652

kom. 692 444 289

email: swoboda.m@gjpoland.com.pl

Do ściągnięcia:

Karta zgłoszenia

Plan warsztatów

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22
Powiązane artykuły