Warsztaty National Geographic z Tomaszem Tomaszewskim

Autor: Marta Sinior

19 Kwiecień 2007
Artykuł na: 4-5 minut
National Geographic Polska zaprasza na prestiżowe warsztaty fotografii cyfrowej. Jak umiejętnie wykorzystać światło, pogodę, uchwycić chwilę i emocje - tego wszystkiego będzie uczył jeden z najlepszych polskich fotografów, wieloletni współpracownik magazynu National Geographic i konsultant polskiej edycji, Tomasz Tomaszewski. Warsztaty przeznaczone dla początkujących i zaawansowanych fotografów odbędą się w dniach 22-28 kwietnia w Gdańsku.

Podczas wykładów i zajęć praktycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie elementy tworzą dobre zdjęcie - pejzaż, portret, fotografię uliczną (kadr, tło, światło, kolor, język ciała, niepowtarzalna chwila etc.) oraz zdobędą praktyczną wiedzę na temat edycji, komputerowego opracowania zdjęć oraz drukowania w warunkach domowych.

Zajęcia odbywać się będą w Gdańsku i okolicy. Organizatorzy proponują również zdjęcia wyjazdowe między innymi w Gdyni - w porcie, oraz w Sopocie.

autoportret Tomasza Tomaszewskiego

Tomasz Tomaszewski urodził się w 1953 roku w Warszawie. Jest członkiem ZPAF a także American Society of Magazine Photographers (USA), National Geographic Image Collection (USA) i agencji "Visum" (Niemcy). Fotoreportażami debiutował w takich magazynach jak: "I.T.D.", "Razem" i "Perspektywy". Od 1986 roku współpracuje z magazynem "National Geographic", a od 1999 jest głównym konsultantem polskiej edycji. Współpracował również z tygodnikiem "Wprost" , gdzie był dyrektorem ds. fotografii. Prace Tomaszewskiego publikowane były m.in. w "Stern", "Paris Match", "Geo Magazine", "New York Times", "Time", "Sunday Times", "Fortune", "Vogue", "Die Zeit", "Focus" oraz "Elle".

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt indywidualnych wystaw m.in. w: International Center of Photography w Nowym Jorku, Robert Khan Gallery w Houston, galeriach Leica w: Nowym Jorku, Tokio, Solms w Niemczech. Swoje prace pokazywał także w Polsce, w m.in. Galerii BWA w Sopocie, Muzeum Miasta Wrocławia, a także w Małej Galerii, Starej Galerii ZPAF i dwukrotnie w Zachęcie w Warszawie. Jest autorem pięciu książek: W centrum (2003, Warszawa), W poszukiwaniu Ameryki (1994, Warszawa), Polscy Cyganie (1982, Warszawa), Niezwykła Hiszpania (1999, Barcelona) oraz Ostatni. Współcześni Żydzi polscy, która doczekała się kilku wydań (1986, Nowy Jork; 1997 Zurich; 1993, Warszawa).

Od 1988 roku uczy fotografii. Wykładał na PWSFTiT w Łodzi, w Collegium Civitas w Warszawie oraz w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Od 1992 roku jest jurorem konkursu World Press Photo.

Informacje praktyczne

Termin warsztatów: 22 - 28 kwietnia 2007

Miejsce - Gdańsk

Cena warsztatów wynosi 3 500 PLN. W cenę wliczony jest nocleg, całodzienne wyżywienie oraz zajęcia. Cena nie zawiera kosztów dojazdu i ubezpieczenia.

Rezerwacja miejsc:

Biuro Obsługi Klienta (pon.-pt., godz. 9.00 - 17.00)

tel.: (0-22) 607 02 62

fax: (0-22) 607 03 49

e-mail: BOK@nationalgeographic.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Swoboda, Specjalista PR ds. projektów specjalnych, Wydawnictwo Gruner + Jahr Polska.

Tel. (22) 607 02 00 20 wew. 652

kom. 692 444 289

email: swoboda.m@gjpoland.com.pl

Do ściągnięcia:

Karta zgłoszenia

Plan warsztatów

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
12
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4
Powiązane artykuły