Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Dzisiejsza prezentacja to już kolejna impreza z cyklu spotkań warsztatowych, których celem jest wspólna praca nad przewodnikiem po Warszawie, przygotowywanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
Organizatorzy spotkania piszą o jego bohaterze, Tadeuszu Rolke W czasie wojny kupował gazety "Die Wermacht" i "Der Adler", żeby podziwiać fotografie... Wymarzony aparat Leica oglądał na wystawie sklepu "Hoffman", który należał do Niemca portretującego Hitlera. Pierwsze fotografie wykonał podczas II wojny. Wziął udział w Powstaniu Warszawskim. Studiował historię sztuki, której nie skończył z powodu aresztowania.
Zawodowo zajął się fotografią w latach 50. Uważany jest za prekursora polskiej interwencyjnej fotografii reportażowej. Dokumentował życie Warszawy- to artystyczne i to praskie z drugiej strony Wisły, fotografował modę dla krakowskiego "Przekroju"... W latach 70. wyjechał do Niemiec. Wrócił do Polski po 10 latach. Fotografuje, zdobywa nagrody, wystawia swoje prace w Polsce i zagranicą. Uczy, zaraża wrażliwością następne pokolenia.
Spotkanie zaplanowano na środę, 8 marca na godzinę 18.00 w Kawiarni Chłodna 25 (ul. Chłodna 25, róg Żelaznej) w Warszawie. Po spotkaniu możliwe konsultacje własnych prac.
Poniżej publikujemy terminy kolejnych spotkań:
Przedwojenna Warszawa: żydowska Warszawa.
6 kwietnia godz. 18:00
Ulica Chłodna. Żydzi w Warszawie przed wojną. Pokaz przedwojennego filmu dokumentalnego o żydowskiej dzielnicy pt. "Warszawa" Goskinda. Spotkanie poprowadzi Jerzy S. Majewski. Prezentacja rewitalizacji ulicy Chłodnej.
Warszawa ze snu. 17 maja, godz. 18:00
Fotografie Konrada Pustoły wykonane metodą otworkową. Spotkanie poprowadzi Konrad Pustoła. Po pokazie konsultacje fotograficzne.
Warszawa w akcji. 7 czerwca, godz. 18:00
Warszawa jako temat nietypowych akcji artystycznych i społecznych. Prezentacja fotografii, stron internetowych, krótkich filmów, zapisów performance i blogów