Jak sprawić, by nasze portrety stały się dziełami sztuki? Ten wykład to kompleksowy wgląd w pracę nad sesją

Autor: Maciej Luśtyk

17 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Tego dowiecie się z wideoporadnika Lindsay Adler, która poświęca niemal 2 godziny, by podzielić się cennymi radami na temat całego procesu pracy nad sesją portretową, od wstępnego pomysłu, aż po postprodukcję.

Na udaną fotografię portretową składa się cała masa czynników i choć umiejętność pokierowania modela oraz dobry warsztat wciąż pozostają tymi najważniejszymi, to nie można zapominać o tym, że stylizowane fotografie portretowe powstają na długo przed wciśnięciem spustu migawki, na etapie planowania całego przedsięwzięcia. Finalny rezultat będzie więc w dużej mierze zależny od tego, jak sobie na nim poradzimy i jak dobrze jesteśmy w stanie przekazać swój pomysł współpracującym z nami stylistom, makijażystom i innym członkom ekipy.

 

W dużej mierze właśnie tych zagadnień dotyka prawie 2-godzinny wykład znanej portrecistki i fotografki reklamowej, Lindsay Adler. W przygotowanym dla serwisu B&H materiale szczegółowo opisuje ona każdy etap pracy nad sesją portretową, od planowania, poprzez realizację, aż do retuszu i przygotowywania zdjęć do druku, dzieląc się z nami przydatnymi radami. Pokazuje też, że wiele z oryginalnych stylizacji powstało przy użyciu prostych rzeczy codziennego użytku. Ale to też kompleksowa lekcja na temat sprzętu i jego efektywnego oraz świadomego użycia podczas sesji.

Wykład nie jest krótki, lecz biorąc pod uwagę szeroki zakres zagadnień i możliwość poznania specyfiki pracy jednego z najlepszych fotografów w branży, na pewno nie będzie to czas stracony. Film jest w języku angielskim, ale dzięki możliwości automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Więcej ciekawych poradników na temat pracy w studiu i ogólnie fotografii portretowej znajdziecie na stronie learn.lindsayadlerphotography.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
6
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4
Powiązane artykuły