Poznaj mistrza w "barbarzyńcy"

Autor: Marta Majewska

4 Październik 2004
Artykuł na: 4-5 minut
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w warszawskim klubie "czuły barbarzyńca" odbywać się będą spotkania z wykładowcami WSF, w trakcie których każdy chętny będzie mógł pokazać mistrzom swoje prace, wysłuchać ich rad i otrzymać kompetentną recenzję. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 4 października o godzinie 20.00.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w klubie "czuły barbarzyńca" przy ul. Dobrej 31 w Warszawie odbywać się będą spotkania z wykładowcami Warszawskiej Szkoły Fotografii, w trakcie których każdy chętny będzie mógł pokazać mistrzom swoje prace, wysłuchać ich rad i otrzymać kompetentną recenzję. Pierwsze spotkanie z cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy" odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 4 października o godzinie 20.00. Wstęp jest wolny.

Każdego miesiąca będzie można spotkać wybitnych wykładowców, redaktorów pism branżowych i uznanych fotografików. Pojawiać się będą między innymi Marian Schmidt - dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii, mistrzowie polskiego fotoreportażu - Tadeusz Rolke i Maciej Skawiński. Będzie to wyjątkowa okazja dla młodych fotografów, aby skonfrontować swoją twórczość z uznanymi autorytetami. Cykl "Poznaj mistrza w barbarzyńcy" to kontynuacja serii spotkań, które przez ponad rok odbywały się w z inicjatywy Warszawskiej Szkoły Fotografii. Szkoła stara się jak najczęściej spotykać z młodymi ludźmi, aby dzielić się z nimi swoim spojrzeniem na sztukę fotografii, tak jak miało to miejsce w tym roku na festiwalu filmowym w Kazimierzu, gdzie wykładowcy WSF poprowadzili cykl wykładów "Oko w oko z fotografią". Pod tym względem szkole jest jej po drodze z Czułym Barbarzyńcą - miejscem wyjątkowym pod względem animowania ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Warszawska Szkoła Fotografii to instytucja oświatowa, skupiająca doświadczenie wybitnych polskich twórców i wykładowców najlepszych wydziałów fotograficznych w Polsce, m.in. łódzkiej Szkoły Filmowej i poznańskiej ASP. W kameralnej i rodzinnej atmosferze przekazują oni podstawy teoretyczne i praktyczne zawodu fotografa, starając się reaktywować tradycyjne relacje mistrz-uczeń. Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla tych, którzy chcą ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia. Uczniowie wybierają dla siebie indywidualną drogę kształcenia - rozwijając się w kierunku fotografii artystycznej, reporterskiej, dokumentalnej, reklamowej lub fotografii mody. Uzupełnienie tej oferty stanowią kursy i warsztaty przeznaczone dla amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.

Termin i miejsce spotkań: pierwszy poniedziałek miesiąca, klub "czuły barbarzyńca" przy ulicy Dobrej 31 (róg Zajęczej) w Warszawie

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22