Poznaj mistrza w "barbarzyńcy"

Autor: Marta Majewska

4 Październik 2004
Artykuł na: 4-5 minut
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w warszawskim klubie "czuły barbarzyńca" odbywać się będą spotkania z wykładowcami WSF, w trakcie których każdy chętny będzie mógł pokazać mistrzom swoje prace, wysłuchać ich rad i otrzymać kompetentną recenzję. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 4 października o godzinie 20.00.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w klubie "czuły barbarzyńca" przy ul. Dobrej 31 w Warszawie odbywać się będą spotkania z wykładowcami Warszawskiej Szkoły Fotografii, w trakcie których każdy chętny będzie mógł pokazać mistrzom swoje prace, wysłuchać ich rad i otrzymać kompetentną recenzję. Pierwsze spotkanie z cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy" odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 4 października o godzinie 20.00. Wstęp jest wolny.

Każdego miesiąca będzie można spotkać wybitnych wykładowców, redaktorów pism branżowych i uznanych fotografików. Pojawiać się będą między innymi Marian Schmidt - dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii, mistrzowie polskiego fotoreportażu - Tadeusz Rolke i Maciej Skawiński. Będzie to wyjątkowa okazja dla młodych fotografów, aby skonfrontować swoją twórczość z uznanymi autorytetami. Cykl "Poznaj mistrza w barbarzyńcy" to kontynuacja serii spotkań, które przez ponad rok odbywały się w z inicjatywy Warszawskiej Szkoły Fotografii. Szkoła stara się jak najczęściej spotykać z młodymi ludźmi, aby dzielić się z nimi swoim spojrzeniem na sztukę fotografii, tak jak miało to miejsce w tym roku na festiwalu filmowym w Kazimierzu, gdzie wykładowcy WSF poprowadzili cykl wykładów "Oko w oko z fotografią". Pod tym względem szkole jest jej po drodze z Czułym Barbarzyńcą - miejscem wyjątkowym pod względem animowania ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Warszawska Szkoła Fotografii to instytucja oświatowa, skupiająca doświadczenie wybitnych polskich twórców i wykładowców najlepszych wydziałów fotograficznych w Polsce, m.in. łódzkiej Szkoły Filmowej i poznańskiej ASP. W kameralnej i rodzinnej atmosferze przekazują oni podstawy teoretyczne i praktyczne zawodu fotografa, starając się reaktywować tradycyjne relacje mistrz-uczeń. Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla tych, którzy chcą ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia. Uczniowie wybierają dla siebie indywidualną drogę kształcenia - rozwijając się w kierunku fotografii artystycznej, reporterskiej, dokumentalnej, reklamowej lub fotografii mody. Uzupełnienie tej oferty stanowią kursy i warsztaty przeznaczone dla amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.

Termin i miejsce spotkań: pierwszy poniedziałek miesiąca, klub "czuły barbarzyńca" przy ulicy Dobrej 31 (róg Zajęczej) w Warszawie

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
7
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4