Wydarzenia
Sprawdź promocje Black Friday w Cyfrowe.pl
7. edycja Twojej kliszy z Powstania przeniesie uczestników w sam środek walk, jakie miały miejsce w pierwszych dniach Powstania na warszawskim Mokotowie. Dzielnica ta jak wiele innych już od pierwszych chwil z entuzjazmem chwyciła za broń, jednak zlokalizowanie w bezpośrednim sąsiedztwie wielu obiektów przeznaczonych w latach okupacji "tylko dla Niemców", a w czasie Powstania silnie przez nich obsadzonych, sprawiło, że jej połączenie z innymi rejonami walczącej stolicy było bardzo utrudnione. Mimo to, Mokotów bronił się w osamotnieniu, aż do 27 września. 58 dni walki tej dzielnicy stało się inspiracją dla tegorocznej edycji "Twojej Kliszy z Powstania".
Aby wziąć udział w grze należy się zarejestrować na: www.1944.pl
Uczestnicy będą mięli za zadanie pokonać 5 km trasę z licznymi zadaniami do wykonania, a także niezwykłe miejsca, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Poza pokonaniem trasy, w jak najkrótszym czasie, głównym zadaniem uczestników jest wykonywanie dokumentacji fotograficznej i rejestrowanie wydarzeń napotkanych podczas wykonywania poszczególnych zadań. Ponadto szczególnie wzmocniona zostanie fotograficzna część gry.
Na trasie przewidziano cztery obowiązkowe kategorie konkursowe tj. "zdjęcie reportażowe", "obiekt w ruchu", "detal", a w punkcie finałowym "zdjęcie portretowe", których wykonanie będzie niezbędne w celu dotarcia do wszystkich punktów przewidzianych dla uczestników gry.
Gra skierowana jest do wszystkich - można grać samemu lub ze znajomymi czy rodziną. Wymogiem uczestnictwa w grze jest posiadanie aparatu i w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodzica lub opiekuna.
Ocena zdjęć przez znakomite, profesjonalne jury nastąpi podczas uroczystego finału organizowanego na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych uczestnicy zostaną nagrodzeni koncertem Katy Carr.
Gra "Twoja klisza z Powstania" miała swoją inaugurację w 2007 roku. Inspiracją do stworzenia scenariusza pierwszej edycji gry były zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego - olimpijczyka i fotografa amatora. Podczas poprzednich sześciu edycji uczestnicy pokonali łącznie trasę ponad 35 km, wykonali około 4000 zdjęć i przede wszystkim odkryli niezliczoną liczbę nieznanych miejsc powstańczej Warszawy