Programy Edukacyjne Okręgu Warszawskiego ZPAF

Autor: Marcin Grabowiecki

10 Kwiecień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Wiosna w Okręgu Warszawskim ZPAF zapowiada się intensywnie. 14 kwietnia rusza kurs ABC fotografowania, tydzień później - warsztaty fotografii otworkowej, a 12 maja - kurs fotografii portretowej. Po majowym weekendzie rozpoczyna się także autorski kurs fotografii krajobrazowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Programów Edukacyjnych Okręgu Warszawskiego ZPAF.
fot. Piotr Wenclewski

Zachęcamy do skorzystania z wiosennej oferty Programów Edukacyjnych Okręgu Warszawskiego ZPAF. Trwa nabór, a ilość miejsc jest ograniczona, więc nie należy zwlekać ze zgłoszeniem.

14 kwietnia rusza kolejna edycja cieszącego się uznaniem uczestników Kursu ABC fotografowania. W czasie intensywnego, dwumiesięcznego weekendowego kursu początkujący fotografowie nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności do tego, by fotografować z sensem i powodzeniem, nie popełniając niepotrzebnych błędów... Zakres kursu obejmuje podstawy techniki, warsztatu i estetyki, zajęcia praktyczne i ćwiczenia plenerowe. W programie także podstawy opracowania zapisu cyfrowego zdjęć w programach komputerowych, zasady budowania obrazu fotograficznego, prezentacja klasycznej techniki czarno-białej (średni format) łącznie z wykonaniem powiększenia w ciemni.

Termin: 14 kwietnia - 16 czerwca 2012.

W kolejny weekend - 21-22 kwietnia odbędzie się druga edycja Warsztatów fotografii otworkowej, prowadzonych przez Piotra Wenclewskiego. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią oraz wiedzą praktyczną dotyczącą konstruowania kamer otworkowych i ich wykorzystania do wykonywania zdjęć. W ciągu dwóch dni zbudują swoją kamerę i wykonają nią pierwsze zdjęcia. Poza stroną techniczną warsztaty będą także próbą odpowiedzenia sobie na pytanie - dlaczego fotografujemy? Jak fotografia może przyczynić się do rozwoju osobistego każdego człowieka bez względu na jego dotychczasowe doświadczenie. Jeżeli jesteście zmęczeni zbyt szybkimi zmianami w technologiach związanych ze sprzętem fotograficznym, bezustanną presją konkurowania i osiągania sukcesów, te warsztaty pozwolą Wam znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Termin: 21-22 kwietnia 2012.

12 maja 2012 staruje druga edycja weekendowego, miesięcznego, intensywnego Kursu fotografii portretowej prowadzonego przez Krzysztofa Zaleskiego z udziałem Basi Sokołowskiej. Kurs adresowany jest do osób nieco doświadczonych w fotografii, zainteresowanych rozwojem swoich możliwości. Ma stanowić dla uczestników kolejny krok ku ambitnej fotografii, wyposaża ich w zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko pojętego portretowania. Zajęcia o charakterze warsztatów w warunkach plenerowych i studyjnych. Program obejmuje także wprowadzenie w historyczne i współczesne rozumienie sensu fotografii portretowej, analizę autorskich projektów realizowanych przez uczestników, zajęcia doskonalące umiejętności opracowania zapisanych cyfrowo zdjęć w programie Adobe Photoshop.

Termin: 12 maja - 17 czerwca 2012.

Także po długim majowym weekendzie, 11 maja rozpoczyna się autorski Kurs fotografii krajobrazowej, realizowany przez pół roku w pięciu sesjach w różnych porach roku, w Mielniku i okolicach - miejscu zamieszkania i twórczej pracy prowadzącego Piotra Cieśli. To już sprawdzona i skuteczna forma doświadczenia i wykorzystania tego, że zmieniające się pory roku, a wraz z nimi światło, to podstawowy budulec fotografii krajobrazowej. W czasie spotkań zostaną omówione istotne aspekty techniczne i estetyczne. Uczestnicy nauczą się jak radzić sobie z problemami wynikającymi ze zmiennych sytuacji atmosferycznych.

Terminy: 11-13 maja, 15-17 czerwca, 31 sierpnia - 2 września, 12-14 października, 23-25 listopada 2012.

Więcej informacji, także o bardziej odległych propozycjach, jak organizowany na początku września Kurs klasycznych technik
ciemniowych, konsultacjach,
na stronie: www.zpaf-edukacja.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły