Leica V-Lux 20 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Leica V-Lux 20 to solidnie wykonany, kieszonkowy superzoom, bliski kuzyn Panasonika Lumix TZ10. Aparat charakteryzuje się niewielkimi gabarytami i dużym zakresem zooma zaczynającym się od szerokiego kąta na 25 mm, a kończący na 300 mm.

Autor: Marcin Falana

20 Kwiecień 2010
Artykuł na: 4-5 minut

Leica V-Lux 20 na pierwszy rzut oka prezentuje się elegancko i solidnie. Na czarnej oszczędnej obudowie wyraźnie odznacza się czerwona kropka z logo Leica. W porównaniu z bliźniaczym modelem - Panasonikiem TZ10 Leica zrezygnowała z chromowanej wstawki na uchwycie. Dodała natomiast tak przez wielu pożądaną czerwoną kropkę, która swoją drogą pomaga zahaczyć środkowy palec. Sam grip jest bardzo śliski i nie daje zbyt dużego poczucia bezpieczeństwa, do tego na tylnej ściance nie ma zbyt dużo miejsca na kciuk. Na szczęście producent daje nam w zestawie smycz, która powinna zadbać o bezpieczeństwo aparatu.

Leica V-Lux 20

Obsługa Leiki V-Lux 20 nie nastręcza większych problemów. Tarcze i przyciski działają z odpowiednim skokiem, nie można też narzekać na spust migawki, który działa z wyczuwalnym oporem po wyostrzeniu. Trudno oczekiwać czegoś innego od produktu sygnowanego przez Leica Camera Germany i wyprodukowanego w Japonii.

Leica V-Lux 20

Ponieważ V-Lux 20 został wyposażony w GPS postanowiliśmy sprawdzić jak radzi sobie ten moduł. Trzeba przyznać, że nie ma większych problemów z poprawnym oznaczeniem zdjęć współrzędnymi geograficznymi. Dodatkowo w trybie odtwarzania możemy wyświetlić nazwy geograficzne i punkty orientacyjne w jakich zostało wykonane zdjęcie.

Leica V-Lux 20

Bardzo dobre wrażenie robi 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości ponad 460 tys. punktów. Obraz jest duży i klarowny, co pozwala na komfortowe kadrowanie i przeglądanie zdjęć.

Leica V-Lux 20

W ofercie Leiki znajduje się dedykowany pokrowiec wykonany ze skóry w stylu vintage. Pokrowiec jest zatrzaskiwany na magnes, został także wyposażony w mocowanie do paska.

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły