Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Sterowanie
Aparatem sterujemy szeregiem ogólnie dobrze umieszczonych przycisków. Są one na tyle duże i dobrze widoczne, że nikt nie powinien mieć problemów z ich odnalezieniem.
Do wyboru trybu pracy oraz włączania aparatu służy duże pokrętło umieszczone poziomo na szczycie obudowy po prawej stronie. Duże symbole ułatwiają odpowiednie wybranie interesującego nas programu. Odnalazłem jedną, dość poważną wadę tego pokrętła, położenie OFF nie posiada żadnej blokady, co może spowodować rozładowanie baterii. Zamiast na pozycję OFF możemy trafić na pole pełnej automatyki lub Inteligentnej Automatyki (P). Kręcąc kółkiem w prawo znajdujemy się w sferze ustawień automatycznych i programów tematycznych. Są to kolejno:
Przejdźmy teraz do ustawień półautomatycznych i manualnych znajdujących się po drugiej stronie położenia OFF:
Program przeznaczony dla trochę bardzie ambitnych i jednocześnie wprawionych fotoamatorów to ustawienia manualne (M). Tu ustawiamy ręcznie zarówno czas ekspozycji jak i przysłonę. Przy korzystaniu z tego programu znów pojawia się pewna niedogodność. Czas ustawiamy za pomocą głównego kółka nastaw, ale przysłona to już kombinacja górnego przycisku na tylnej ściance i tegoż kółka. Wykonanie tej czynności może nastręczyć pewnych kłopotów, gdyż kciuk, pod którym znajduje się przycisk odpycha nam twarz od wizjera.
Oprócz wymienionych programów automatyki ekspozycji mamy jeszcze do dyspozycji program wyznaczania głębi ostrości. To bardzo użyteczna funkcja, gdy chcemy mieć ostre tylko wybrane punkty, a nie leżą one w jednej płaszczyźnie.
We wszystkich nastawach ręcznych lampę błyskowa uruchamiamy ręcznie za pomocą guzika umieszczonego z przodu aparatu nieco poniżej samej lampy. Jest on oznaczony dobrze widoczną błyskawicą.
Wspomniane już kółko nastaw służące do sterowania znajduje się między kółkiem programatora a spustem po prawej stronie aparatu.