Test aparatu Sony Cyber-shot DSC-T7

Zapraszamy do lektury testu najnowszego przedstawiciela miniaturowej serii 'T' firmy Sony. Nowe "maleństwo" posiada znany z poprzednich konstrukcji 3-krotny obiektyw Zeissa, 5Mp sensor obrazowy oraz 2.5-calowy wyświetlacz. Jednakże podstawowym wyróżnikiem prezentowanego modelu są wprost niebywale okrojone rozmiary.

Autor: mmi

23 Maj 2005
Artykuł na: 29-37 minut

1. WSTĘP

Zapraszamy do lektury testu najnowszego przedstawiciela miniaturowej serii 'T' firmy Sony. Nowe "maleństwo" posiada znany z poprzednich konstrukcji 3-krotny obiektyw Zeissa, 5-megapikselowy sensor obrazowy oraz 2.5-calowy wyświetlacz. Jednakże podstawowym wyróżnikiem prezentowanego modelu są wprost niebywałe okrojone rozmiary.

Sony Cyber-shot DSC-T7

"Maleństwo", a raczej "chudzina" - tak powinniśmy mówić o najnowszym przedstawicielu z rodziny Cyber-shot serii 'T'. Linii, której od samych narodzin towarzyszył poklask i olbrzymie zainteresowanie wzbudzane przede wszystkim przez unikalne - jak na tamte czasy - połączenie wyjątkowo kieszonkowych rozmiarów z potężnym wyświetlaczem (o przekątnej nieco ponad 6cm!). Ponadto w dość krótkim czasie aparaty te zdobyły także uznanie dzięki dobrej jakości obrazu oraz znakomitej szybkości działania. Z czasem na rynku pojawiały się kolejne wcielenia ultra-kompaktowego 'T', które odbiegały tylko stylistyczną kosmetyką (po T1 był T3 i testowany na łamach Fotopolis.pl T33). I kiedy wydawało się, że kolejny model nic już istotnego nie wniesie, koncern Sony zaskakująco odpowiedział "Miniaturyzacji ciąg dalszy!". Obecnie testowany przedstawiciel to super-płaski kompakt, który poza niebywałym krojem przejął wszystkie cechy swych popularnych poprzedników. Aparat dostępny jest także w dwóch wersjach kolorystycznych: srebro-szarej i czarnej. Wydaje się zatem, że popularność serii 'T' mimo coraz silniejszej konkurencji zostanie podtrzymana. Zapraszamy do lektury naszego testu, który podzieliliśmy na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Budowa i właściwości fizyczne
  4. Możliwości i jakość obrazu
  5. Podsumowanie i ocena
  6. Zdjęcia przykładowe

Ze względu na niewielkie różnice we właściwościach i funkcjach fotograficznym pomiędzy modelem DSC-T7, a nie tak dawno prezentowanym DSC-T33, zdecydowaliśmy się na pominięcie części teoretycznej poniższego testu. Bardziej wnikliwych Czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z modelem T33 odsyłamy do wspomnianej już publikacji którą można znaleźć, tutaj.

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły