Branża
Zebraliśmy dla Was oferty Black Friday i Black Week w jednym artykule! Sprawdźcie najlepsze promocje od producentów i dystrybutorów
Fotografie Wiśniewskiego to taki "fotograficzny Zen" - poszukiwanie idealnej harmonii wszechświata, równowaga pomiędzy wszystkimi zmysłami, medytacja... Mogę się wpatrywać w te prace naprawdę długo - przechodząc od całkowitej kompozycji, poprzez poszczególne detale i szczegóły aż do pojedynczych skupisk fotograficznego ziarna... Istotą Zen jest poznanie swojej prawdziwej natury, dotarcie do sedna sprawy, którą jest Wszechświat... Oczywiście powiecie, że brzmi to zbyt "pseudointelektualnie"... Jednak poprzez multimedialność tych prac, stworzonych w owej przestrzeni "pomiędzy" - sami znajdujemy się nagle pomiędzy obrazem a dźwiękiem - w jakiejś przestrzeni, trochę wirtualnej, trochę dziwacznej, na pewno nie-realnej.
Wysmakowane wizualnie prace Filipa Wiśniewskiego, wprowadzają nas w ten "lekko medytacyjny" nastrój, w którym czasem znajdujemy wpatrując się w dal... nie jest to "op-art"... ale może to i lepiej... - Włodek Kierus
Muzyka stanowi dla mnie ważną inspirację, stymuluje wewnętrzną nieodpartą potrzebę tworzenia. - wyznał Filip Wiśniewski - Obrazy równie dobrze mogą istnieć autonomicznie, bez muzyki, lecz ta koegzystencja stanowi wyzwanie. Granice obrazu pozostaną nieznane, fizyczne - owszem istnieją, lecz sens wykracza daleko poza ich ramy, dąży do nieskończoności.
Filip Wiśniewski urodził się w 1974 roku w Gołdapi. Z wykształcenia jest architektem. Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną i reklamową, grafiką oraz rysunkiem. Na swoim koncie ma liczne projekty autorskie oraz obszerne publikacje w magazynach ogólnopolskich, m.in w Ha!Art, Pozytyw, Kultura. Od 2003 roku związany z agencją fotograficzną New York Photographers w Nowym Jorku. Współpracuje z renomowanymi agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Od 2005 roku Filip Wiśniewski pełni funkcję prezesa Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wernisaż wystawy prac Filipa Wiśniewskiego Diaprojekty odbędzie się 28 marca 2007 roku o godzinie 20 w praCoVnii art club (ul. Popiełuszki 16) w Warszawie. Zapraszamy.