Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Gdzieś w trakcie zmian technologicznych fotografii, często zagubione były dobrodziejstwa fotografii analogowej, w szczególności fotografii kolorowej. Staram się to w jakoś sposób spenetrować, znaleźć coś, czego jeszcze nie widziałem - w ten sposób powstają kolorowe obrazki. pojawia się estetyka błędu, gestu i koloru, wypowiedź nie ogranicza się do działań standardowych. trochę przyjemności z siedzenia w ciemni, kiedy nigdy nie wiem, co ostatecznie pojawi się na papierze, odrobina ekspresji, działań nieprzemyślanych, podświadomych, trochę zabawy...
Różnorodność prac, które powstają, można zobaczyć na przykładzie cyklu "Sin-Kobiety" oraz "GESTÓW" - dwóch przestrzeni fotograficznych zróżnicowanych formalnie, ale i ideowo.
Cykl "Sin-kobiety": styki 50x60 cm, RA-4, monotypie fotograficzne.odbitki autorskie.
Cykl "Gesty": układ przestrzenny fotografii kolorowych (RA-4) formaty od 15x15cm, do 21x140 cm wkomponowane w przestrzeń ekspozycyjną.
Multiplikacje motywów. Odbitki autorskie. - Michał Bojara
Michał Bojara urodził się w 1979 roku. Absolwent grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików. Bojara to artysta wszechstronny, stale poszukującym swojej drogi twórczej wykorzystując przy tym różnych narzędzi obrazowania. Jego fotografie nie są łatwe do sklasyfikowania. Można powiedzieć, że oscylują pomiędzy grafiką i malarstwem, będące równocześnie fotografią. Oglądając je tak naprawdę nie ma znaczenia sposób ich wykonania, a potrzeba ich zaszufladkowania znika. Poprostu patrzymy na obraz.
Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Do ważniejszych należą: wystawa poplenerowa I Pracowni Otwartej Leona Tarasewicza , Sejny (2000r.); wystawa grupowa, Studio Gierałtowskiego Female Life (2002 r.); wystawa grupowa Zapach, Stara Pomarańczarnia (2002 r.); Portret Mistrza, wystawa poświęcona Władysławowi Hasiorowi, BWA Gorzów Wielkopolski (2003); wystawa indywidualna, Galeria Teatru Rampa, (2003r.); wystawa indywidualna Figury, Teatr Dramatyczny w Warszawie - cafe kulturalna ( 2004 r.); BUW Kanon twórców; Yours Gallery Warszawa - City After Eight.
Wystawę prac Michała Bojary można oglądać od 29 maja do 16 czerwca 2006 roku w klubie Pauza (ul. floriańska 18/3) w Krakowie. Finisaż wystawy odbędzie się w piątek, 16 czerwca 2006 roku o godzinie 20.