Wydarzenia
Ruszyły promocje Black Friday Sony w sklepie Fotoforma.pl
Czarno-białe, pełne energii, dynamiczne chwile na zdjęciach ulicznych Bogdana Krężela zostaną pokazane na wystawie w Czytelni Sztuki.
Od wielu lat jest cenionym portrecistą, fotografuje artystów, pisarzy, polityków, publikuje w najważniejszych tytułach prasowych. Jednak na początku kariery, Bogdan Krężel skupiał się na fotografii ulicznej i fotoreportażu. Interesowało go wszystko, co dotyczyło przemian, związanych z nimi nierówności, ludzi wyrzuconych na margines społeczeństwa, szukających noclegu na dworcu, handlujących własnym mieniem na ulicach. Krężel fotografował to w szybkich, pełnych energii kadrach, nie widząc miejsca na kolor.
Od 16 lipca do 19 września zdjęcia Bogdana Krężela będzie można oglądać w Czytelni Sztuki w Gliwicach przy ul. Dolnych Wałów 8A.
Fotografie pochodzą z jego teraźniejszych i przeszłych miejsc zamieszkania: Gliwic i całego Śląska, Krakowa i okolic, Łodzi, choć na wystawie “Początki” zobaczyć można także zdjęcia z Litwy.
Bogdan Krężel urodził się w 1969 w Gliwicach i tu dorastał. Na Śląsku zdobył wykształcenie fotograficzne, w „Wiadomościach Rudzkich” pracował po raz pierwszy jako fotoreporter. Po przenosinach do Krakowa zatrudnił się w „Gazecie Krakowskiej” i współpracował z „Przekrojem”, ukończył studia w łódzkiej „filmówce” na wydziale fotograficznym i operatorskim.
Robił zdjęcia w Gliwicach od najmłodszych lat, nieco później zaczął się interesować całym Śląskiem, ale też wracał do rodzinnych okolic podczas studiów w Łodzi. Kraków i jego okolice okazały się nie mniej interesującym terenem eksploracji: Kalwaria Zebrzydowska i jej pielgrzymka, czakram na Wawelu, ten niezrozumiały obyczaj, każący ludziom stać pod ścianą, by doznać ozdrowienia, a także żydowska przed wojną dzielnica Kazimierz, po wojnie zaś zaludniona najbiedniejszymi, aby zatrzeć wszelkie ślady.