Akcesoria
Black November w Next77 - promocje na sprzęt foto-wideo przez cały miesiąc
Gościem dzisiejszego spotkania 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Marta Zgierska, która opowie o procesie twórczym, poszukiwaniu własnego języka i potrzebie refleksji. Spotkanie odbędzie się w Warszawie.
Wszyscy Jesteśmy Fotografami to niezwykle popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.
fot. Marta Zgierska, z cyklu "Post"
Gościem kolejnego spotkania w ramach 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Marta Zgierska, znana fotografka, która zajmuje się problematyką traumy i doświadczeń granicznych oraz pracą z ciałem. - Podczas spotkania opowiem o poszukiwaniu własnego języka twórczego, o potrzebie refleksji w dobie nadmiaru oraz o tym, jak ważne są właściwy czas i szczerość we własnej twórczości - zaznacza Zgierska.
fot. Marta Zgierska, z cyklu "Post"
- Będzie też bardziej praktycznie: analiza wybranych przykładów, inspiracje i linki. Podzielę się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Wspólnie porozmawiamy o kolejnych krokach w rozwoju twórczym fotografa. Czy fotografowi potrzebna jest szkoła? W jaki sposób pokazywać swoje prace? Czy brać udział w przeglądach portfolio? Jak pozostać sobą w obliczu krytyki? Na czym polega fenomen festiwali i konkursów? Jak wygląda współpraca młodego artysty z galerią sztuki?
Spotkanie odbędzie się już dziś, 3 grudnia o godzinie 18:00 w warszawskim barze Studio przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp jest wolny! Po więcej informacji odsyłamy na stronę wszyscyjestesmyfotografami.pl.
Marta Zgierska - jest absolwentką fotografii PWSFTviT w Łodzi, a także filologii polskiej i dziennikarstwa na UMCS w Lublinie. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się problematyką traumy i doświadczeń granicznych oraz pracą z ciałem. Nadaje tym wątkom osobisty rys, często stawiając siebie w roli obiektu działań. Jej debiutem na arenie międzynarodowej, a zarazem najbardziej znaną pracą jest cykl Post, uhonorowany prestiżową nagrodą Prix HSBC pour la Photographie. W 2015 roku Zgierska znalazła się na sporządzonej przez Lens Culture liście 50 najciekawszych fotografów młodego pokolenia na świecie. Autorce przyznano szereg nagród, w tym m.in. Daylight Photo Awards (2016), FotoLeggendo Giovanni Tabo Prize (2016), Kolga Tbilisi Photo Award (2016). W tym samym roku nominowana do ING Unseen Talent Award. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Actes Sud z Arles opublikowana została książka fotograficzna „Post”, nagrodzona PDN Photo Annual (2017). W 2018 roku artystka została nominowana do prestiżowej nagrody Foam Paul Huf Award.