Ostatnie dni zapisów na warsztaty oświetleniowe Workflow Masterclass z Emilem Bilińskim

Autor: Maciej Luśtyk

9 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już 20 stycznia zapraszamy do Warszawy na warsztaty oświetleniowe, podczas których prowadzący zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować na planie zdjęciowym ze światłem ciągłym i błyskowym o krótkim czasie synchronizacji.

Podczas seminarium warsztatowego w warszawskim Studio Bank, fotograf realizujący sesje modowe, beauty oraz portretowe Emil Biliński odsłoni kulisy swojej pracy i pokaże jak wykorzystuje w swoich sesjach światło ciągłe oraz błyskowe. Dodatkowo, wszyscy zainteresowani rozszerzeniem swoich umiejętności w realizacji materiałów wideo mogą skorzystać z panelu przygotowanego przez Kamila Tarnawskiego, który nauczy uczestników podstaw filmowania i montażu.

Na miejscu będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt oświetleniowy, profesjonalne monitory i narzędzia do kalibracji, a także zasięgnąć porady ekspertów w zakresie doboru sprzętu do cyfrowego obrazowania. W trakcie warsztatów każdy uczestnik otrzyma poczęstunek w formie dwóch przerw kawowych i lunchu.

fot. Emil Biliński, model: Kamil Lemie, make up: Magda Graff

Plan warsztatów:

Emil Biliński - Twórczość i warsztat pracy

  • Prezentacja twórczości fotograficznej oraz omówienie narzędzi w systemie pracy
  • Omówienie znaczenia kalibracji kolorystycznej w profesjonalnej pracy
  • Prezentacja sprzętu, na bazie którego odbędzie się dalsza część warsztatu

Fotografowanie w trybie Rotolight HSS

  • Podstawy pracy z High Speed Sync, sprzęt i konfiguracja narzędzi
  • Możliwości i praktyczne przykłady zastosowania HSS
  • Zamrażanie ruchu
  • Mieszanie światła zastanego ze światłem błyskowym

Światło ciągłe na planie zdjęciowym

  • Teoria pracy ze światłem ciągłym oraz omówienie zastosowania na gotowych przykładach.
  • Praktyczna prezentacja możliwości światła ciągłego w pracy z modelką
  • Przegląd efektów świetlnych CineSFX

Kamil Tarnawski - Podstawy filmowania i montażu

  • Sprzęt - Czy na pewno potrzebujesz kamery?
  • Stabilizacja - O co w tym wszystkim chodzi?
  • Zasady książkowe i ich łamanie - Prawidłowe ustawienia i konfiguracja kamery/aparatu
  • Montaż - Podstawy na przykładzie kilku wybranych fragmentów materiału

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 18 stycznia do godziny 18:00 wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę w wysokości 99 zł (gwarancją uczestnictwa jest wniesienie opłaty na konto bankowe, którego numer przekażemy w osobnym mailu wysyłanym na adres podany w formularzu).

 

Opłatę będzie można odebrać w formie opiewającego na tę samą kwotę rabatu na produkty X-Rite, BenQ, Rotolight oraz Rogue Photographic Design, do 20 lutego 2018 roku. Rabat ważny jest przy zakupie za minimum 800 zł i możliwy jest do zrealizowania wyłącznie w wybranych punktach sprzedaży i przez osobę, która brała udział w warsztatach. Ponadto, podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał możliwość bezpłatnej kalibracji ekranu swojego laptopa.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w sobotę, 20 stycznia 2018 roku, w godzinach 10:00 - 18:00, w Studio Bank, przy ul. Daniłowiczowskiej 18b w Warszawie.

Sylwetki prowadzących

 

Emil Biliński

Emil Biliński - zawodowo zajmuje się fotografią beauty, modową i komercyjną. Urodzony w Polsce, dorastał i studiował w Wiedniu. Jako nastolatek wraz z ojcem organizował wystawy fotograficzne w KunstHausWien, gdzie miał okazję pracować z takimi sławami jak Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh oraz Herb Ritts. Studiował fotografię oraz projektowanie komunikacji wizualnej na Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt w Wiedniu. Od 2003 fotografuje pod własnym szyldem. Szybko zdobył uznanie w środowisku, czego wynikiem jest imponujące portfolio i klienci, dla których pracuje. Entuzjasta nowych technologii, należy do elitarnego grona fotografów zrzeszonych w globalnym projekcie X-Rite Coloratti oraz Rotolight Masters of Light.

Kamil Tarnawski

Kamil Tarnawski - pasjonat filmowania, lotów dronem, perfekcjonista i niepoprawny marzyciel. Fanatyk sprzętu. Współorganizator szkoleń z filmowania, czerpie przyjemność z dzielenia się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Filmowanie zaczynał od lustrzanki. Od siedmiu lat zajmuje się komercyjnym tworzeniem i montażem treści wideo. Ostatnie fascynacje to reklamy produktowe i motion control.

Wydarzenie organizowane we współpracy z firmą TypeMaker Ltd / XP Distribution

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)