Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
W sobotę, 9 grudnia, na warszawskiej Saskiej Kępie odbędzie się oficjalne otwarcie Studia 810 - miejsca, w którym zarówno będzie można wykonać profesjonalny portret prywatny, rodzinny czy zawodowy jak i zobaczyć ciekawe wystawy. Na odwiedzających czeka moc atrakcji.
Podobnie jak w dawnych zakładach fotograficznych, w kameralnej przestrzeni Studio 810 będzie można wykonać unikalny portret prywatny, rodzinny czy zawodowy. „Twórcy stawiają na współpracę opartą na zrozumieniu potrzeb bohatera i twórcy. W efekcie wspólnej pracy powstaje obiekt - odbitka, podpisana przez autora, która jest zwieńczeniem spotkania i wspólnego doświadczenia artysty i jego bohatera.” - czytamy w opisie nowego miejsca.
Studio tworzą przyjaciele: portrecista Filip Ćwik oraz fotoedytor i kurator Monika Szewczyk-Wittek. Stworzyli miejsce, które ma być przestrzenią otwartą nie tylko dla fotografii, ale szeroko rozumianej sztuki i jej twórców. Część nowej przestrzeni zajmować będzie bowiem powstająca właśnie galeria.
Opublikowany przez Studio 810 na 5 listopada 2017
Oficjalne otwarcie Studio 810 odbędzie się w sobotę, 9 grudnia 2017 roku, o godzinie 10:00, przy ul. Elsterskiej 3a w Warszawie. W ramach wydarzenia Filip Ćwik przez cały dzień będzie za darmo portretował odwiedzających, a każdy komu fotograf wykona portret, wróci do domu z podpisanym zdjęciem.
W ramach wydarzenia odbędą się również targi fotografii, podczas których będzie można zdobyć zdjęcia znanych polskich fotografów, m.in.: Macieja Nabrdalika, Agaty Grzybowskiej, Piotra Małeckiego, Filipa Ćwika, Ewy Meissner, Adama Lacha i Karoliny Jonderko.
Filip Ćwik - fotograf portrecista. W swojej pracy zawsze stara się znaleźć równowagę między zleceniami komercyjnymi, a własnymi projektami. Od 2013 tworzy autorskie portrety, które są wynikiem porozumienia między bohaterem a artystą. Od wielu lat współpracuje z takimi fotografami jak Karolina Jonderko, Adam Lach czy Michał Adamski przy edycji książek, jednocześnie tworząc wystawy tych projektów. W 2013 wydał swój pierwszy album fotograficzny „12 twarzy/faces“.
Monika Szewczyk-Wittek - od lat związana z rynkiem fotograficznym pomaga fotografom osiągnąć ich cele. Pracuje nad książkami fotograficznymi, jest kuratorką wystaw, pomysłodawczynią i organizatorką projektów kulturalnych, m.in współtworzy Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zdolności organizacyjne potwierdziła wielokrotnie prowadząc liczne projekty m.in. Archiwum Cyfrowe TR Warszawa.
Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej studia.