Już jutro spotkanie z Marcinem Zaborowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Michał Chrzanowski

11 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Gościem kolejnej odsłony cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotograf dokumentalny, Marcin Zaborowski. Podczas jutrzejszego spotkania opowie o swojej pracy i zaprezentuje zdjęcia wykonane w obozie dla uchodźców w Bangladeszu.

Na pierwszej linii. Spotkania z polskimi fotografami wojennymi to cykl organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Na comiesięcznych spotkaniach uczestnicy mogą wysłuchać i porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami, którzy zaprezentują swoje zdjęcia ukazujące realia konfliktów zbrojnych.

W ramach projektu do tej pory o swoich przygodach opowiadali między innymi Krzysztof Miller, Wojciech Grzędziński, Maksymilian Rigamonti, Damian Kramski, a także - na specjalnych odsłonach dotyczących stanu wojennego - Tomasz Tomaszewski oraz Chris Niedenthal.

Gościem grudniowych spotkań będzie laureat Grand Press Photo i współpracownik National Geographic Polska, fotograf dokumentalny - Marcin Zaborowski. Jego zdjęcia były publikowane m.in. w El Pais, The Guardian, National Geographic Polska Magazine, doc!photomagazine czy National Geographic Traveler. Od kilku lat realizuje projekt poświęcony losowi prześladowanej mniejszości muzułmańskiej z południowej Azji, znanej jako Rohingja. Na spotkaniu zaprezentuje swoje najnowsze fotografie, wykonane podczas podróży w listopadzie tego roku.

Gdzie i kiedy

Spotkanie z Marcinem Zaborowskim odbędzie się w jutro, 12 grudnia o godzinie 18:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ulica ul. Grzybowska 79). Wstęp jest wolny, jednak wcześniej trzeba się zarejestrować drogą mailową: spotkanie@1944.pl. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.1944.pl.

wykorzystane zdjęcia: fot. Marcin Zaborowski / udostępnione przez Muzeum Powstania Warszawskiego

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj