Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Dobra wiadomość dla wszystkich pragnących uzyskać tytuł magistra fotografii. Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna wznawia studia niestacjonarne II stopnia w specjalności Fotografia.
Studia fotograficzne w łódzkiej Szkole Filmowej posiadają już 25-letnią tradycję nauczania. Nie bez powodu szkoła cieszy się doskonałą renomą. W tym czasie wielu studentów i absolwentów zdobyło liczne nagrody w Polsce i zagranicą. Studentów kierunków artystycznych z innych miast oraz uczestników studiów zaocznych I stopnia z pewnością ucieszy informacja o wznowieniu przez uczelnie studiów niestacjonarnych II stopnia w specjalności Fotografia.
fot. Archiwum Katedry Fotografii / Szkoła Filmowa w Łodzi
Katedra Fotografii na wydziale Operatorskim i Realizacji Tv posiada doświadczoną kadrę i niezbędne zaplecze lokalowo-sprzętowe, które pozwolą przyszłym studentom na kontynuowanie studiów niestacjonarnych w rozszerzonej formule. Przygotowany program studiów kierowany jest przede wszystkim do osób związanych z szeroko pojętym rynkiem mediów i zainteresowanych zdobyciem konkretnych umiejętności praktycznych w obszarze kształtowania obrazu fotograficznego i podstaw filmowego.
Program poszerzyć ma świadomość twórczą studentów oraz pozwolić na nabycie umiejętności formułowania własnej wypowiedzi artystycznej, a poszczególne zagadnienia artystyczne, teoretyczne i praktyczne znajdują swoje odzwierciedlenie w wykładach, warsztatach, seminariach i ćwiczeniach. Zrealizowanie założonych celów programowych pozwoli na swobodne poruszanie się po współczesnym rynku sztuki, kierowanie zespołami ludzi współtworzących obraz fotograficzny, podejmowanie pracy w agencjach fotograficznych, prasie, wydawnictwach, ośrodkach kultury, galeriach itp.
fot. Archiwum Katedry Fotografii / Szkoła Filmowa w Łodzi
Studia trwają cztery semestry. Przewidziane programem zajęcia odbywają się w trakcie 20 dwudniowych zjazdów (piątek i sobota) w roku akademickim.
Przedmioty teoretyczne wykładane są audytoryjnie i uzupełniane demonstracjami, projekcjami. Szczególny nacisk położony jest na kształcenie indywidualne, co wymaga ścisłej współpracy studenta z pedagogiem. Obok ćwiczeń zbiorowych dalsze kształcenie prowadzone jest w poszczególnych pracowniach, gdzie student jest konsultowany, a jego prace - zrealizowane między zjazdami - są poddawane korektom. Ten charakter nauczania szczególnie wyraźnie występuje w trakcie realizacji praktycznej pracy dyplomowej.
fot. Archiwum Katedry Fotografii / Szkoła Filmowa w Łodzi
Aplikować na studia w roku akademickim 2017/2018 można do 8 września 2017 roku. Teczka kandydata powinna zawierać wydrukowane podanie, życiorys (1 strona komputeropisu), kserokopię dyplomu licencjackiego lub magisterskiego, kserokopię dowodu osobistego, 4 fotografie (format dowodowy) oraz dowód wniesienia opłaty egzaminacyjnej w wysokości 150 zł. Dokumenty można składać w Sekretariacie Katedry Fotografii w godzinach 10:00 - 14:00.
fot. Archiwum Katedry Fotografii / Szkoła Filmowa w Łodzi
Egzaminy odbędą się w dniach 18-19 września 2017 roku. Podczas egzaminu kandydaci będą musieli zaprezentować teczkę z pracami w formacie wystawienniczych, realizację 4 wybranych zadań fotograficznych określonych przez Komisję Rekrutacyjną oraz ewentualny wykaz wystaw, nagród i wyróżnień, które zdobył kandydat.
Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziecie pod adresem filmschool.lodz.pl oraz na stronie facebookowej Katedry Fotografii.