Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Czy w dobie cyfryzacji jest jeszcze miejsce i sens dla technik archaicznych? O tym będziecie mieli okazję porozmawiać już dzisiaj, przy okazji kolejnego spotkania z 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które poprowadzi georgia Krawiec.
Czy w czasach wirtualnych banków zdjęć, matryc i telefonów komórkowych użycie starych technik fotograficznych nie jest czystym anachronizmem? Czy artyści sięgający po emulsję fotograficzną, rozpuszczający azotan srebra by uczulić papier, budujący własne aparaty fotograficzne to powrót do korzeni, moda na inną, brudną fotografię, czy może świadomy wybór środków w nurcie współczesnej fotografii? - pyta georgia Krawiec, zapraszając na kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 7, podczas którego będziemy mieli okazję poznać różne ciekawe, niszowe techniki o rozwiązania.
W swojej pracy georgia Krawiec zajmuje się tematyką tożsamości, spowolnieniem i przemijaniem, ale także wszechobecną inwigilacją. Często wykorzystuje archaiczne media fotografii tworząc odbitki, fotokolaże oraz obiekty fotograficzne i fotoinstalacje. Absolwentka wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Siegen (Niemcy). Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.
fot. georgia Krawiec & Jerzy Lewczyński, “Badanie właściwości anioła na przykładzie techniki solnej XI”, fotokolaż z odbitek solnych, unikat
Spotkanie “Powrót do przeszłości, czyli po co wykorzystywać stare techniki fotograficzne” odbędzie się 15 maja 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny.
Więcej informacji na temat wydarzenia i całego cyklu WJF znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.