Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zofia Krawiec opowie jak nowe technologie wpłynęły na kształtowanie się obrazu współczesnej kobiety i jak media społecznościowe łączą się z emancypacją kobiet. Start o godz. 18:00. Transmisja dostępna online!
Internet i media społecznościowe to przestrzenie kreatywności. A budowanie wizerunku jest procesem twórczym, w którym świadomie kreuje się pewną fantazję. Dziewczyny przechwytując zdobycz technologiczną, kształtują kulturę wizualną i czynią z niej narzędzie do opowiadania historii wcześniej tam nieobecnych. Stawiają się w roli głównych bohaterek. Wymyślają język, przy pomocy którego te historie będą opowiadane. Snują fantazje, plany, alternatywne wizje i poruszają ważne dla siebie kwestie. Tworzą przeciwwagę dla hierarchicznie zarządzanych formatów medialnych, takich jak seriale czy gazety.
Poprzez selfie kobiety przejmują kontrolę nad sposobami, w jakie są reprezentowane w mediach i w sztuce i zyskują możliwość pokazania własnej, odmiennej perspektywy. Zapraszamy na wykład Zofii Krawiec, na którym prelegentka opowie, w jaki sposób aparaty w telefonach komórkowych i media społecznościowe łączą się z emancypacją kobiet.
Pisarka, artystka, kuratorka i dziennikarka kulturalna. Autorka książki „Miłosny Performans” wyd. Lampa i Iskra Boża (2016). Opisała w niej dzieła sztuki, które powstały pod wpływem silnych emocji związanych z relacjami romantycznymi. Zapoczątkowała na polskim gruncie dyskusję dotyczącą teorii selfie-feminizmu, czyli zjawiska, zgodnie z którym kobiety używają nowych mediów, jako nowych narzędzi w walce o swoją podmiotowość.
Autorka instagramowego projektu feministycznego pt. “Nuerotic girl”, którego jednym z celów jest ujawnianie zakorzenionych w społeczeństwie stereotypów, do których sprowadzane są młode dziewczyny. Jej aktywność w internecie wywołała falę hejtu. Cybernienawiść, która wymierzana jest w młode kobiety, stała się jednym z tematów podejmowanych przez nią w działaniach artystycznych. Reżyserka, scenarzystka i odtwórczyni jednej z głównych ról serialu artystycznego „Łatwo płonę” zrealizowanego we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Spotkanie z Zofią Krawiec odbędzie się w poniedziałek, 21 września o godz. 18:00 w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie.
Organizatorzy informują, że ze względów epidemiologicznych liczba miejsc będzie ograniczona, a samo spotkanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy proszeni są o założenie maseczek i zachowanie dystansu. W spotkaniu będzie jednak można uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie - dzisiejsza edycja WJF będzie transmitowana online na facebooku Wszyscy Jesteśmy Fotografami.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.
WJF to cykl spotkań, projektów i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach Wszyscy Jesteśmy Fotografami spotkania poprowadzili wybitni specjaliści - z Polski i zagranicy, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii i, poprzez nią, otaczającej nas rzeczywistości.