WJF, VOL. 6: „Zagubieni w fotografii, czyli między dokumentem a sztuką"

Autor: Michał Chrzanowski

7 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach szóstej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Gościem specjalnym będzie Agnieszka Rayss, fotografka i współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii, pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego. W jego opracowaniu wzięli udział artyści, kuratorzy, dziennikarze, animatorzy kultury i historycy sztuki. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. Każde spotkanie podsumowuje dyskusja z udziałem publiczności. 

Czy fotografia dokumentalna należy do świata sztuki? Gdzie przebiega granica pomiędzy nimi? Czy można taką granicę precyzyjnie wyznaczyć i kto to może zrobić? Dlaczego czasem trudno porozumieć się tym światom i czy porozumienie jest w ogóle możliwe? Czy fotograf to "artysta"? Mam nadzieję, że uda mi się odpowiedzieć na te pytania lub przybliżyć problemy tam, gdzie jasna odpowiedź nie do końca jest możliwa - mówi Agnieszka Rayss, fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos oraz gość kolejnego ze spotkań WJF.

 

Spotkanie odbędzie się już dziś 7 listopada 2016 roku o godzinie 19:00, w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki, przy ul. Plac Defilad 1, w Warszawie. Wstęp Wolny.

Agnieszka Rayss - fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Sorbonie. Główny obszar jej zainteresowań to fotografia dokumentalna. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Pictures of the Year International (2011, 2012), dwukrotna finalistka Hasselblad Masters Award, finalistka konkursów Lucie Foundation Award, Sony World Photo Awards, Lens Culture Exposure Award, Alexia Foundation. Zdobyła także wiele krajowych nagród, m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Newsreportaż. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Funduszu Wyszehradzkiego.

zdjęcie otwierające: Agnieszka Rayss, z cyklu “Ostatnia rozmowa z akademikiem Sacharowem”, Kazachstan, 2016

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły