Akcesoria
Saramonic Ultra - tańsza alternatywa dla Rode Wireless Pro
Krajobraz minimalny jest zbiorem obrazów, które są pewnego rodzaju pretekstem do uruchomienia w naszej świadomości emocji i wzorców związanych z postrzeganiem otaczającego nas krajobrazu. Autor posługuje się specyficzną techniką fotografowania, wielokrotnie naświetlając pojedynczą klatkę cyfrowego negatywu uzyskuje niezwykły efekt artystyczny. Większość prac, to fotografowane z bliskiej odległości fragmenty kamieni lub ziemi. Czasem sypiący się, podrapany tynk na ścianie, pojedyncza gałąź, lub kępka trawy, które mogą nasuwać skojarzenie z rozległą panoramę lasu.
”Krajobraz jako istotny element naszej rzeczywistości wyzwala w nas emocje: poczucie piękna, radość, zadumę czy wreszcie tęsknotę za utraconym rajem. Widok elementów utrwalanych w zbiorowej świadomości człowieka przez setki lat jest sygnałem do uruchomienia odczuć, wspomnień i wyobrażeń. Zespół minimalnych fragmentów krajobrazu: poziomej linii horyzontu, pionowych linii drzew, sinusoidy czy paraboli pofałdowania płaszczyzny terenu - poprzez ich wielokrotność i zachodzące między nimi napięcia – staje się kodem” - powiedział autor zdjęć, Paweł Opaliński.
Paweł Opaliński - Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi – dyplom z wyróżnieniem w pracowni projektowania grafiki wydawniczej. Doktorat w łódzkiej ASP w 2011 roku. Autor kampanii reklamowych i projektów graficznych wielu publikacji – w tym kilkunastu layoutów prasowych; ilustrator i fotografik. Członek ZPAF od 2008 roku, za twórczość fotograficzną otrzymał szereg nagród i wyróżnień, w tym: dziesięciokrotnie wyróżnienia honorowe International Photo Awards /Photographer of the Year/USA, Monochrome Awards /UK, Paris Photography Prize oraz dwukrotnie Grand Prix konkursu im. Jana Sunderlanda, Grand Prix Biennale Fotografii Górskiej i Grand Prix Cyberfoto. Twórczość projektową i fotograficzną dzieli z pracą dydaktyczną. Wykładowca Europejskiego Wydziału Sztuk AFIBV w Warszawie, Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 2011-2014 pełnił funkcje wiceprezesa Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach i członka Rady Artystycznej Zarządu Głównego ZPAF w Warszawie.
Wernisaż oraz spotkanie z autorem odbędą się już jutro, 15 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA (Rynek 11, Sandomierz). Ekspozycję Krajobrazy minimalny będzie można oglądać do 7 lutego 2016 roku. Więcej informacji o wystawie możecie znaleźć na stronie www.bwasandomierz.pl.