Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Kamil wychodzi na rubieże - tam, gdzie miasto styka się z naturą, gdzie wzajemnie badają swoje granice. To ziemia niczyja - opustoszała, wolna od wszelkiej interwencji, żyjąca własnym nieśpiesznym życiem. To nie jest pejzaż mijany w pędzie. Zdjęcia powstają podczas długich, nieśpiesznych wędrówek wypełnionych przyglądaniem się i rozmyślaniem. To obrazy dzisiejszego "flanuera", który ucieka z miasta, żeby powłóczyć się z dala od tego, co jeszcze wiek temu fascynowało spacerowicza z "Pasaży" Waltera Beniamina. Stoi nad brzegiem rzeki i patrzy się w wodę - może po to, aby zobaczyć tam siebie, a może po to, żeby wszystko zapomnieć. Jest ani tu, ani tam - to liminalny moment, kiedy nic nie jest pewne poza doświadczaniem "tu i teraz". Nastrój zdjęć Kamila kojarzy się silnie z japońskim haiku, z jego wychyleniem ku naturze, migawkowością, nostalgiczną kontemplacją. To zdjęcia, które powstały w zapatrzeniu, na wpół świadomie - pisze Karolina Sulej w tekście kuratorskim.
Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym dziesiątej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Towarzyszy jej opublikowana własnym nakładem książka.
Kamil Zacharski Urodzony w 1987 roku w Tarnowie. Absolwent Karakowskiej Akademii Fotografii. Współpracuje z warszawską galerią Czułość. Uczestnik festiwali fotograficznych: 011 - Fashion Week Polska - Young Fashion Photographers now, 2010 - Miesiąc fotografii w krakowie - There's nothing wrong (kurator: Kuba Dąbrowski), 2010 - Fotofestiwal w Łodzi - All my lovin, 2010 - Łódzki festiwal designu - Amazing Life. Laureat nagród i stypendiów: 2012 - Grupowe stypendium ufundowane przez Goethe Institute, 2011 - VIVA PHOTO AWARD - 1 miejsce w kategorii portret, 2011- MAN IN E-MOTION - Druga nagroda. Centrum Sztuki - Moscice, 2009 - stypendium Akademii Fotografii.
Kamil Zacharski "Middle Surface"
Wernisaż: 6.06.2012, godz.19:00
Galeria Czułość
ul. Dąbrowiecka 1A
Saska Kępa
Warszawa