ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 - czy może stać się alternatywą dla Lightrooma i Photoshopa?

Autor: Maciej Luśtyk

31 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Twórcy programu ACDSee już od pewnego czasu starają się by ich oferta była konkurencyjna dla najlepszych programów do edycji na rynku. Najnowsza wersja może być temu bliższa niż kiedykolwiek.

Wiele osób kojarzy na pewno aplikację ACDSee jako prostą przeglądarkę grafiki z funkcjami edycji z okresu panowania systemów Windows 95 i 98. Te czasy jednak dawno minęły i od kilku lat twórcy starają się z niego stworzyć kompleksowe rozwiązanie do katalogowania i postprodukcji zdjęć. ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 ma być jednym z najszybszych i najwygodniejszych programów do edycji RAW-ów na rynku.

Kompleksowy program do edycji i katalogowania zdjęć

Oprócz zaawansowanego panelu Develop, który odpowiada większości funkcji znajdujących się w Lightroomie i rozbudowanym możliwościom katalogowania zdjęć otrzymujemy także możliwość pracy na warstwach, funkcję tworzenia akcji (programowanie złożonych czynności, które można uruchomić jednym kliknięciem), synchronizację z aplikacją mobilną czy wreszcie duże możliwości lokalnej edycji, stając się czymś w rodzaju aplikacji Affinity Photo.

 

Nowa wersja programu wprowadza m.in. narzędzie liquify, funkcję inteligentnego wymazywania obiektów, opcję korekcji aberracji i dystorsji, łatwiejsze zaznaczanie nieregularnych kształtów, rozbudowane skróty klawiaturowe, panel split toning czy wreszcie ułatwiające retusz funkcje separacji częstotliwości i Pixel Targetting. Program ma być też 4-krotnie szybszy od swojej wcześniejszej wersji.

Czy ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 ma szansę zastąpić produkty Adobe? Na pewno trzeba będzie przyzwyczaić się do jego interfejsu, ale wygląda na to, że ma wszystko, by dla wielu stać się realną alternatywą. Niestety nie jest on darmowy, ani tak tani jak konkurencyjne Affinity Photo.

 

Dobrze i tanio? Nie w tym wypadku

Za najbardziej rozbudowaną wersję programu (Ultimate) zapłacimy 149 dolarów. Oferująca większość najważniejszych funkcji wersja Professional to koszt 99 dolarów, natomiast wersję podstawową kupimy za 60 dolarów. Co ciekawe producent oferuje także system subskrypcji, w którym program wraz z regularnymi aktualizacjami możemy nabyć w cenie 89 dolarów za rok.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem acdsee.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Final Cut Pro 11 - magnetyczne maski, inteligentny tracking, automatyczne transkrypcje i usprawniony workflow. Apple na dobre bierze się za flagowy edytor wideo
Final Cut Pro 11 - magnetyczne maski, inteligentny tracking, automatyczne transkrypcje i...
Po 13 latach Apple prezentuje w końcu kolejną wersje programu do edycji wideo Final Cut Pro. Nowa odsłona nie wprowadza rewolucji, ale wreszcie otrzymuje funkcje, dzięki którym może...
4
Nowości AI w Adobe Photoshop, Lightroom i Premiere - rewolucja w pracy kreatywnej nabiera rozpędu
Nowości AI w Adobe Photoshop, Lightroom i Premiere - rewolucja w pracy kreatywnej nabiera rozpędu
Podczas konferencji Adobe Max producent oprogramowania przedstawił i zapowiedział szereg nowych funkcji opartych o AI, które jeszcze bardziej ułatwią pracę w programach graficznych....
29
Adobe Content Authenticity - producent przygotowuje aplikację webową do przypisywania i podglądu certyfikatów autentyczności
Adobe Content Authenticity - producent przygotowuje aplikację webową do przypisywania i podglądu...
W ramach rozwoju inicjatywy CAI / C2PA Adobe wprowadza platformę, która ułatwić ma przypisywanie i podgląd specjalnych metadanych poświadczających oryginalność cyfrowych plików.
6
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj