Soczewki niskodyspersyjne FLD w obiektywach Sigmy

Autor: Michal Grzegorczyk

24 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Uważni czytelnicy prawdopodobnie zauważyli w wiadomościach o nowych obiektywach Sigmy informację o nowym rodzaju niskodyspersyjnego szkła - FLD.

Sigma zastosowała w swoich ostatnich obiektywach nowy rodzaj opracowanego przez siebie niskodyspersyjnego szkła FLD ("F" Low Dispersion) (produkowanego w zakładach Hoya). Japoński producent deklaruje, że ich charakterystyka przypomina charakterystykę szkła fluorytowego, przy czym soczewki FLD są znacznie tańsze. Niski współczynnik dyspersji pozwala utrzymać w ryzach aberrację chromatyczną, co przekłada się na lepszą rozdzielczość i kontrast. Ich inną zaletą jest stosunkowo mała gęstość, dzięki czemu obiektywy mogą być nieco lżejsze.

Więcej wiadomości można odszukać w informacji prasowej:

{BIT|Innowacyjne soczewki FLD w obiektywach Sigma

Sigma Corporation przedstawia nowe soczewki FLD ("F" Low Dispersion) o charakterystyce szkła fluorytowego, które zostały zaadoptowane i zastosowane w najnowszych, zaawansowanych obiektywach Sigma.

Soczewki FLD prezentują najwyższy poziom wśród dostępnych soczewek niskodyspersyjnych z niezwykle wysokim współczynnikiem transmisji światła. Charakterystyka właściwości optycznych soczewek FLD porównywalna jest ze szkłem fluorytowym, które cechuje się bardzo niskim współczynnikiem załamania i dyspersji w stosunku do konwencjonalnych szkieł optycznych. Stosując soczewki o takiej charakterystyce uzyskujemy doskonałą korekcję aberracji chromatycznej (niemożliwej do osiągnięcia w konwencjonalnych szkłach optycznych), co gwarantuje obrazy o wysokiej rozdzielczości i kontraście.

Soczewki FLD dzięki swej charakterystyce szkła fluorytowego zapewniają doskonałe parametry optyczne. Ponieważ gęstość szkła FLD jest niższa niż tradycyjnego szkła optycznego, obiektywy, w których zastosowano najnowszą soczewkę, są znacznie lżejsze.

Sigma, jako wiodący producent układów optycznych, bezustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania do swoich produktów, wykorzystując w kolejnych konstrukcjach obiektywów najnowszej generacji materiały. Nowe soczewki FLD zastosowane zostały w trzech obiektywach, zaprezentowanych kilka dni temu na targach PMA 2010:

- Sigma 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM
- Sigma APO 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM
- Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sigma-foto.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Summilux-M 50 mm f/1.4 - jasny standard w stylu retro
Leica Summilux-M 50 mm f/1.4 - jasny standard w stylu retro
Leica prezentuje nowy obiektyw standardowy z linii Klassik. Konstrukcją łączy klasyczny design z usprawnioną optyką i... jak zawsze zbyt wysoką ceną.
5
Voigtlander Color Skopar 35 mm f/3.5 Aspherical - reporterski naleśnik do Leica M
Voigtlander Color Skopar 35 mm f/3.5 Aspherical - reporterski naleśnik do Leica M
Voigtlander prezentuje najnowszy manualny obiektyw z serii Color Skopar. Jak zwykle w przypadku tej linii, otrzymujemy wyjątkowo kompaktową konstrukcję, która czyni nowy model idealną...
14
Zeiss wraca do gry i zapowiada pierwszy obiektyw fotograficzny od 6 lat. Czy nadchodzi bezlusterkowa seria Otus?
Zeiss wraca do gry i zapowiada pierwszy obiektyw fotograficzny od 6 lat. Czy nadchodzi...
Gdy wielu już myślało, że Zeiss na dobre wycofał się z rynku fotograficznego, producent powraca do gry z ekscytującą zapowiedzią. Wygląda na to, że doczekamy się wreszcie współczesnych...
6
Powiązane artykuły