MS Optics prezentuje dwa jasne obiektywy standardowe z mocowaniem Leica M

Autor: Michał Chrzanowski

13 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

MS Optics Vario Prasma 50 mm f/1.5 oraz ISM 50 mm f/1 to dwie najnowsze stałki z mocowaniem Leika M, które są współczesną wariacją kultowych konstrukcji. Oba modele mają odznaczać się nieprzeciętną plastyką i wręcz malowniczym bokeh.

MS Optics ISM 50 mm f/1

Jest to obecnie najjaśniejszy obiektyw, jaki możemy znaleźć w ofercie MS Optics. Konstruując model ISM 50 mm f/1 producent miał jeden cel - stworzenie obiektywu, który pod względem plastyki i jakości obrazu może konkurować z legendami takimi jak Noct, Xenon czy Angenieux.

We wnętrzu znajdziemy układ optyczny składający się z 7 elementów w 5 grupach. Do tego otrzymujemy standardową ogniskową 50 mm oraz aż 16-listkową okrągłą przysłonę o nominalnym otworze f/1, co ma dostarczyć niebywałych zdjęć z wręcz papierową głębią ostrości. Jednak będzie to miało swoją cenę. Stałka dopiero od f/1.4 powinna zapewniać wysoką wyrazistość i odpowiedni kontrast zdjęć. Na przedni element optyki będziemy mogli nakręcić filtry o średnicy 55 mm.

MS Optics Vario Prasma 50 mm f/1.5

Z kolei ten model producent nazwał mianem „ nowoczesnej inspiracji Kino-Plasmat“. Vario Prasma 50 mm f/1.5 bazuje na konstrukcji stworzonej w 1918 roku przez Paula Rudolpha. Jednak współczesna odsłona stałki zaprojektowana przez MS Optics ma charakteryzować się licznymi usprawnieniami - zarówno w kwestii jakości obrazu jak i budowy.

Układ optyczny został opracowany o 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Do tego każdą z soczewek pokryto powłokami, dzięki czemu podczas pracy w trudnych warunkach występowanie na zdjęciach blików i flar powinno być zminimalizowane. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 80 cm.

Cena i dostępność

MS Optics ISM 50 mm f/1 jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Za ten model zapłacimy 1700 dolarów. Z kolei Vario Prasma 50 mm f/1.5 (także w srebrnej i czarnej odsłonie) w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien trafić na rynek. Obecnie można go zamówić w przedsprzedaży w cenie 1200 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTArtisan AF 35 mm f/1.8 II - mniejszy, lżejszy i tak samo tani. Nowy kompaktowy standard do APS-C
TTArtisan AF 35 mm f/1.8 II - mniejszy, lżejszy i tak samo tani. Nowy kompaktowy standard do APS-C
Chińskie TTArtisan prezentuje kolejną wersję niedrogiego, wyposażonego w system AF obiektywu standardowego do aparatów APS-C. TTArtisan 35 mm f/1.8 II to przede wszystkim mniejsza i...
5
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox odświeża pierwsze konstrukcje ze swojej oferty prezentując kolejny mały, lekki i naprawdę tani obiektyw z serii Air. Viltrox AF 35 mm f/1.7 będzie dostępny w wersjach z...
8
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Sigma informuje o problemach technicznych dotyczących niektórych egzemplarzy obiektywu SIGMA 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART. Sprawdź czy twój model kwalifikuje się do bezpłatnej...
4
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj