Lensbaby Composer Pro II z optyką Edge 35 - zapanuj nad rozmyciem

Autor: Maciej Luśtyk

14 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Do linii szkieł kompatybilnych z modułem Composer dołącza szerokokątny Edge 35, który da nam kreatywną swobodę w kwestiach komponowania kadru i kontroli rozmycia obrazu.

Choć w przypadku systemu Lensbaby Composer Pro II mamy już ofercie obiektyw 35 mm, jest to szkło z serii Sweet, gdzie obszar ostrości w kadrze ma kształt koła, co oferuje ciekawy efekt, ale nie każdemu może przypaść do gustu. Teraz nareszcie pojawia się model 35 mm reprezentujący serię Edge, która oferuje charakterystykę bardziej zbliżoną do tradycyjnych obiektywów typu tilt-shift.

Nowy środek wyrazu, który nie nadszarpnie budżetu

 

Jak zwykle Lensbaby każe nam przede wszystkim nastawić się na kreatywną zabawę. W parze z modułem Composer, szkło Edge 35 umożliwi swobodne sterowanie płaszczyzną ostrości i uzyskanie wielu ciekawych plastycznych efektów. Oczywiście w zakresie możliwości, nowego szkła nie można rozpatrywać jako alternatywy dla zwykłych tilt-shiftów. To po prostu zestaw efektowy, który choć nie będzie prawdopodobnie wykorzystywany na co dzień, to zaoferuje nam dodatkowy, atrakcyjny środek wyrazu w przypadku zdjęć portretowych czy krajobrazów.

Obiektyw Edge 35 oferuje światło f/3.5, a jego układ optyczny zbudowano na bazie 9 soczewek w 6 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie z minimalnej odległości 18 centymentów. Do tego otrzymujemy 8-listkową przysłonę, która domkniemy maksymalnie do wartości f/22. Domykanie przysłony rozszerza obszar ostrości.

Jak możemy wnioskować pod zdjęciach przykładowych, na osoby które zainwestują w obiektyw czeka dużo świetnej zabawy i eksperymentowania.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku systemu Lensbaby Composer mamy do czynienia ze stosunkowo niewygórowaną cenę. Za zestaw zawierający moduł Composer i obiektyw Edge 35 zapłacimy 450 dolarów (około 1700 zł). Koszt samego obiektywu to z kolei 250 dolarów (950 zł).

Lensbaby Composer Pro II dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie i Fujifilm X. Obiektyw pojawić ma się w sprzedaży na początku kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox odświeża pierwsze konstrukcje ze swojej oferty prezentując kolejny mały, lekki i naprawdę tani obiektyw z serii Air. Viltrox AF 35 mm f/1.7 będzie dostępny w wersjach z...
8
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Sigma informuje o problemach technicznych dotyczących niektórych egzemplarzy obiektywu SIGMA 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART. Sprawdź czy twój model kwalifikuje się do bezpłatnej...
4
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć więcej?
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć...
Sirui nie zwalnia tempa i dalej demokratyzuje rynek obiektywów anamorficznych. Tym razem prezentuje swój pierwszy obiektyw tego typu wyposażony w układ AF.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj