Lensbaby Sol 45 - nowy efektowy standard dla kreatywnych. Zobaczcie zdjęcia przykładowe

Autor: Maciej Luśtyk

7 Sierpień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Znany producent obiektywów efektowych zaprezentował dziś nowe szkło. Obiektyw Sol 45 pozwala na wychylenie osi optycznej i regulację charakteru rozmycia, by sprostać oczekiwaniom twórców, którzy efekty odpowiadające ich wizji wolą uzyskiwać już na etapie fotografowania.

Nowe szkło Lensbaby Sol 45 rozszerza ofertę unikalnych obiektywów firmy. Otrzymujemy ogniskową równą 45 mm i stałe światło f/3.5, co być może ogranicza nieco użyteczność obiektywu w niektórych warunkach, ale w zamian otrzymujemy duże możliwości kreatywnej kontroli nad obrazem.

Funkcja tilt i kontrola rozmycia

 

Podobnie jak w przypadku znanego już modułu Composer, otrzymujemy możliwość wychylenia osi optycznej (tilt) w celu regulacji płaszczyzny rozmycia. Jednocześnie producent zaznacza, że niezależne od wychylenia, zawsze będziemy w stanie uzyskać ostry obszar w kadrze. Szkło możemy też zablokować, by mieć pewność, że obszar ten znajduje się w środku kadru.

Jeśli chodzi o efekty, na jakich uzyskanie pozwala Sol 45, możemy liczyć na selektywne rozmycie brzegów kadru, płynne przejścia między obszarami ostrości i nieostrości, a także ciekawe bokeh, którego charakter możemy regulować za pomocą specjalnych wbudowanych nakładek, znajdujących się w sąsiedztwie przedniej soczewki.

 

 

Na uwagę zasługuje też uniwersalność zastosowań obiektywu. Ogniskowa 45 mm sprawdzi się zarówno w przypadku portretów, detali, jak i zdjęć architektury czy krajobrazu. W ofercie znajduje się także wersja Sol 22, stworzona specjalnie z myślą o aparat systemu Mikro Cztery Trzecie.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej prezentujemy kilka oficjalnych zdjęć przykładowych, wykonanych obiektywem Sol 45.

Cena i dostępność

Szkło dostępne jest w sprzedaży w cenie 199 dolarów (około 730 zł), w wersjach do systemów Canon EF, Nikon F, Sony E, Sony A, Pentax K, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie (Olympus i Panasonic). Biorąc pod uwagę oryginalne efekty, jakie możemy uzyskać za pomocą szkła nie będzie to więc zaporowa cena. Z drugiej strony nie jest to też obiektyw, którego używa się na co dzień.

Więcej informacji o nowym szkle i zdjęć przykładowych znajdziecie pod adresem sol.lensbaby.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox odświeża pierwsze konstrukcje ze swojej oferty prezentując kolejny mały, lekki i naprawdę tani obiektyw z serii Air. Viltrox AF 35 mm f/1.7 będzie dostępny w wersjach z...
8
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Sigma informuje o problemach technicznych dotyczących niektórych egzemplarzy obiektywu SIGMA 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART. Sprawdź czy twój model kwalifikuje się do bezpłatnej...
4
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć więcej?
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć...
Sirui nie zwalnia tempa i dalej demokratyzuje rynek obiektywów anamorficznych. Tym razem prezentuje swój pierwszy obiektyw tego typu wyposażony w układ AF.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj