Unikalny system Lomography Neptune już dostępny w sprzedaży

Autor: Michał Chrzanowski

14 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa propozycja Lomography to oryginalne podejście do tematu kompaktowej optyki. Dzięki systemowi wymiennych elementów frontowych otrzymamy możliwość skorzystania z szerokiego zakresu ogniskowych, przy zachowaniu miniaturowych wymiarów całego systemu.

Ostatnie lata to prawdziwy wysyp ciekawej optyki. Jednak to czasem nie najnowsze technologie odpowiadają za najbardziej oryginalne produkty. Nowy manualny system Lomography Neptune Convertible Art Lens bazuje na niemal 200-letnim projekcie francuskiego optyka, Charlesa Chevaliera. Podstawę całej konstrukcji stanowi moduł z przysłoną, pierścieniem ostrości, mocowaniem i 3 soczewkami, do którego możemy podłączyć różnorodne frontowe elementy optyczne, będące w stanie modyfikować wyjściową ogniskową obiektywu od 15 do 400 mm oraz jego jasność.

Prostota i funkcjonalność

Oryginalna konstrukcja sprawia, że całość staje się wyjątkowo mała i poręczna. Na początek system Neptune zapewnia 3 moduły optyczne, które przekształcają konstrukcję w obiektywy 35 mm f/3.5, 50 mm f/2.8 i 80 mm f/4.0. Jak zapewnia producent, soczewki zostały wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego i zagwarantują nam ostry obraz oraz wierną reprodukcje kolorów.

Kolejnym plusem konstrukcji jest także fakt, że każdy z wymiennych frontowych elementów przyjmuje filtry o takiej samej średnicy (52 mm), a w zestawie otrzymamy także 6 efektowych wkładek, które montowane wewnątrz obiektywu pozwolą nam w nieostrościach uzyskać punkty świetlne o określonym kształcie.

Zestaw Neptune Convertible Art Lens wraz z 3 wspomnianymi wyżej modułami optycznymi jest już dostępny w sprzedaży w cenie 990 euro. System możemy nabyć w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Pentax K, a za pomocą przejściówek podepniemy go także do większości aparatów bezlusterkowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Więcej informacji o projekcie znajdziecie pod adresem lomography.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Już niebawem na rynku pojawi się obiektyw Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 w wersji do aparatów bezlusterkowych. Gratka dla fanów jasnych obiektywów szerokokątnych.
8
TTArtisan 23 mm f/1.8 - niedroga 35-tka do aparatów APS-C. W sam raz na pierwszy obiektyw
TTArtisan 23 mm f/1.8 - niedroga 35-tka do aparatów APS-C. W sam raz na pierwszy obiektyw
TTArtisan prezentuje kolejną stałkę z systemem AF. Tym razem to budżetowy ekwiwalent obiektywu 35 mm do systemów APS-C. Jest lekki, obiecuje niezłą optykę i kosztuje tylko 699 zł.
6
7Artisans FF 18 mm f/5.6 - supertani, supermały i szeroki, ale z pewnymi ograniczeniami
7Artisans FF 18 mm f/5.6 - supertani, supermały i szeroki, ale z pewnymi ograniczeniami
Chiński producent prezentuje wyjątkowo tani i kompaktowy pełnoklatkowy obiektyw superszerokokątny typu pancake. Może być ciekawą opcja na niezobowiązujące wypady z aparatem czy...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)