Dodaj ocenę

Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport – zaprojektowany z myślą o akcji

Autor: Michał Chrzanowski

20 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zaawansowany układ optyczny, wydajny system stabilizacji obrazu, szybki i precyzyjny AF oraz konstrukcja chroniąca wnętrze przed wodą i pyłem. Słowem – zaprezentowana Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport ma wyznaczać nowe standardy dla profesjonalnych super teleobiektywów.

Japoński producent zaprezentował nowy flagowy model linii Sport. Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport została wyposażona w szereg zaawansowanych rozwiązań, które z pewnością docenią prawdziwi zawodowcy poszukujący bezkonkurencyjnej konstrukcji zapewniającej ponadprzeciętne możliwości.

Obiektyw wyróżnia się wyjątkowym wykonaniem, które ma gwarantować wydajną pracę w ekstremalnych sytuacjach. Magnezowa obudowa, która mierzy 144.8 x 380.3 mm i waży 3.3 kg została uszczelniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu wnętrze ma być optymalnie chronione przed wodą i kurzem. Ponadto przednia soczewka otrzymała powłoki odporne na zachlapania oraz zatłuszczenia. W efektywnym fotografowaniu pomoże także osłona przeciwsłoneczna wykonana z włókna węglowego oraz antystatyczny, pokryty niklem uchwyt statywowy, który posiada blokadę co 90 stopni i umożliwia tym samym precyzyjne przełączanie między kadrami poziomymi a pionowymi.

Układ optyczny składa się z 16 soczewek rozmieszczonych w 11 grupach. Wśród nich znajdziemy 2 soczewki FLD i 1 soczewkę SLD, co w połączeniu z resztą konstrukcji optycznej ma zapewnić minimalizację wszelkich aberracji chromatycznych i sferycznych. Nowa Sigma korzysta także z systemu optycznej stabilizacji (OS)m który jest wyposażony w sensor akceleracji, by zapewnić precyzyjną redukcję drgań - nawet do 4EV. Do wyboru będziemy mieć dwa tryby OS (1 do ogólnego fotografowania, 2 do sportów motorowych i innych wymagających panoramowania). W trybie 2, sensor akceleracji w połączeniu z Inteligentnym OS zapewnią efektywną stabilizację nawet podczas poruszania aparatu poziomo czy pionowo.

Za szybkie, precyzyjne i ciche przeostrzanie będzie odpowiadał ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor). Algorytm AF został znacznie usprawniony w porównaniu do poprzedniego modelu, dzięki czemu fotografowanie w trybie AF-S ma być wydajniejsze. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 3.5 m.

Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Do wyboru będziemy mieć mocowanie Canon, Nikon i Sigma. Obiektyw z mocowaniem Canon jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony E będą mieć możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF. Cena za najnowszy obiektyw Sigmy nie została jeszcze ujawniona.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox odświeża pierwsze konstrukcje ze swojej oferty prezentując kolejny mały, lekki i naprawdę tani obiektyw z serii Air. Viltrox AF 35 mm f/1.7 będzie dostępny w wersjach z...
8
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Sigma informuje o problemach technicznych dotyczących niektórych egzemplarzy obiektywu SIGMA 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART. Sprawdź czy twój model kwalifikuje się do bezpłatnej...
4
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć więcej?
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć...
Sirui nie zwalnia tempa i dalej demokratyzuje rynek obiektywów anamorficznych. Tym razem prezentuje swój pierwszy obiektyw tego typu wyposażony w układ AF.
8
Powiązane artykuły