Dodaj ocenę

Sony FE 50 mm F2,8 Macro - nowy pełnoklatkowy standard

Autor: Michał Chrzanowski

30 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Odwzorowanie obrazu w skali 1:1, zaawansowany układ optyczny oraz uszczelniony korpus to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś modelu Sony FE 50 mm F2,8 Macro.

Sony FE 50 mm F2,8 Macro to najnowsza konstrukcja dostępna w ofercie firmy. Zapewnia ona ogniskową 50 mm, światło f/2.8 i została zaprojektowana z myślą o pełnokatkowych bezlusterkowcach producenta. Dzięki takim parametrom stałka ma zagwarantować nieprzeciętną jakość obrazu i wyjątkowo plastyczne rozmycia nieostrości. W efekcie będzie ją można wykorzystywać jako uniwersalny obiektyw do codziennego użytku, którym utrwalimy zarówno krajobrazy jak i portrety. Jednak to nie wszystko. Najnowsza propozycja Sony zapewnia także odwzorowanie obrazu w skali 1:1, dzięki czemu powinna idealnie sprawdzić się w makrofotografii.

 

W nowym obiektywie FE 50 mm F2,8 Macro wykorzystano soczewki ze szkła ED (Extra-low Dispersion) o bardzo małej dyspersji. Mają one skutecznie kompensować osiową aberrację chromatyczną przy zdjęciach z małej odległości, co ma znaleźć przełożenie na spójną ostrość i wysoką jakość obrazu. Ponadto konstrukcja z kołową przysłoną pomoże w uzyskaniu okrągłego efektu bokeh. Z kolei odpowiednio zaprojektowane elementy mechaniczne i optyczne mają przeciwdziałać powstawaniu odblasków, nawet jeśli obiektyw jest używany bez osłony przeciwsłonecznej.

Natomiast przełącznik trybu ostrości, ogranicznik zakresu ostrzenia i przycisk blokady ostrości, mają zagwarantować użytkownikom dobre warunki fotografowania w trybie makro. Minimalna odległość od obiektu wynosi 16 cm. Urządzenie waży 236 g. Ponadto cała konstrukcja jest odporna na na pył i wilgoć, co oznacza możliwość pracy w różnych warunkach pogodowych.

Jak zapewnia producent, sprzedaż modelu Sony FE 50 mm F2,8 Macro rozpocznie się w październiku 2016 roku. Obiektyw będzie kosztował $500. Polska cena jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox odświeża pierwsze konstrukcje ze swojej oferty prezentując kolejny mały, lekki i naprawdę tani obiektyw z serii Air. Viltrox AF 35 mm f/1.7 będzie dostępny w wersjach z...
8
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Sigma informuje o problemach technicznych dotyczących niektórych egzemplarzy obiektywu SIGMA 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART. Sprawdź czy twój model kwalifikuje się do bezpłatnej...
4
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć więcej?
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć...
Sirui nie zwalnia tempa i dalej demokratyzuje rynek obiektywów anamorficznych. Tym razem prezentuje swój pierwszy obiektyw tego typu wyposażony w układ AF.
8
Powiązane artykuły