Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM

Autor: Patryk Wiśniewski

15 Wrzesień 2014
Artykuł na: minutę
Photokina 2014 Kolejnym obiektywem wyposażonym w silnik krokowy STM jest Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM. Dzięki temu ten uniwersalny zoom docenią przede wszystkim filmowcy, którzy będą mogli skorzystać z bezgłośnego ustawiania ostrości w trakcie nagrywania.

Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM to obiektyw, który oprócz uniwersalnego zakresu ogniskowych, oferuje także przyzwoitą światłosiłe, stabilizację obrazu oraz silnik krokowy.

Wśród obiektywów z bagnetem EF znajduje się oczywiście "eLka" o takim samym zakresie ogniskowych, jednak ten obiektyw jest skierowany na rynek konsumencki. Największą przewagą pokazanego dziś szkła jest silnik krokowy, który może być skutecznie wykorzystywany w trakcie filmowania.

Ciekawie zapowiada się także stabilizacja obrazu, która według zapowiedzi producenta ma umożliwić wydłużenie czasu ekspozycji, aż o 4EV. Wśród soczewek schowanych w korpusie znajdziemy jedną ze szkła UD oraz dwie asferyczne. Przysłona składa się z 7 zaokrąglonych listków, co ma pozwolić uzyskać przyjemny efekt bokeh.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony prezentuje superjasny obiektyw 28-70 mm, będący bezpośrednią odpowiedzią na innowacyjny model Canona. Szkło jest przy tym dużo lżejsze i mniejsze, a do tego oferuje rozbudowaną...
20
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Zgodnie z wiosennymi zapowiedziami do sprzedaży trafiają obiektywy stałoogniskowe Sigma z mocowaniem Canon RF. To dobrze znane i lubiane modele 16 mm f/1.4, 23 mm f/1.4, 30 mm f/1.4 i...
5
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike prezentuje swój drugi obiektyw z serii Pro, który łączyć ma wysoką jakość optyczną i rozbudowaną ergonomie z niską ceną. Szkło wyceniono na mniej niż 1500 zł.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)