Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Pamiętacie jeszcze aplikację Prima? Od teraz możliwość zamiany waszych zdjęć w „dzieła sztuki” oferuje także Google.
Dziś programy pozwalające nałożyć na zdjęcie „styl” danego malarza czy dzieła sztuki nie wydają się już taką rewolucją jak przed czterema laty, gdy w sklepach z aplikacjami debiutowała apka Prisma. Wtedy wielu wróżyło, że oto widzimy nieuchronnie zbliżający się koniec pracy grafików, ilustratorów i innych twórców zajmujących się obrazem.
Jak wiemy, nic takiego się nie wydarzyło, a rynek reklamy nie zaczął masowo korzystać z dobrodziejstw tego typu algorytmów. Być może dlatego, podobną funkcję udostępniło właśnie Google, w ramach aplikacji Arts & Culture, która standardowo pozwala łatwo przeglądać zasoby dzieł sztuki z całego świata, odnaleźć informacje o danych twórcach i wiele więcej. Nowa funkcja z pewnością przyciągnie do aplikacji wielu nowych użytkowników. Miejmy nadzieję, że również zainteresuje ich sztuką.
Od teraz, w ramach funkcji aparatu w aplikacji znajdziecie opcję Art Transfer, która po wykonaniu zdjęcia pozwoli Wam zamienić je w grafikę, przypominającą dzieło, któregoś ze znanych malarzy. Do wybory mamy 23 filtry, które umożliwią nałożenie na zdjęcia styli m.in. Edwarda Muncha, Vincenta Van Gogha, Leonarda Da Vinci czy Fridy Coehlo. Dodatkowo, w odróżnieniu od innych aplikacji tego typu, Google Arts & Culture umożliwi aplikowanie efektu tylko do określonego obszaru zdjęcia oraz tworzenie gifów, prezentujących proces zamiany zdjęcia w „obraz”. Przy okazji przetwarzania zdjęć, będziemy mogli zapoznać się z sylwetkami autorów, których style aktualnie kopiujemy.
Minusy? Przy eksporcie zdjęć apka nakłada na obrazy znak wodny informujący o twórcy oryginalnego dzieła oraz napis z nazwą aplikacji Google Arts & Culture, co zapewnie zmniejszy potencjał użycia tych zdjęć w mediach społecznościowych. Niemniej jednak to nadal świetna zabawa, która może nas przy okazji nauczyć czegoś o sztuce.
Aplikację Google Arts & Culture możecie pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem blog.google.