Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto

Autor: Maciej Luśtyk

15 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Współpraca z producentami akcesoriów oświetleniowych rozszerzyć ma kwestie kompatybilności i zwiększyć możliwości w zakresie pracy ze sztucznym światłem.

Australijski oddział firmy ogłosił zawiązanie przez Nikona współpracy z producentami lamp i akcesoriów oświetleniowych Profoto i Nissin. Informacje prasowe udostępnione przez Nikona i Profoto nie rzucają wiele światło na naturę kolaboracji, ale pewnych rzeczy możemy się domyślać.

Jak czytamy w komunikacie Nikona, współpraca obejmować ma produkty z kategorii lamp reporterskich oraz głowic studyjnych i zwiększać kompatybilność pomiędzy sprzętem obydwu firm. Profoto dodaje zaś, że kolaboracja ma na celu oddane większych możliwości w ręce profesjonalistów i poświęca sporą część komunikatu na opis radiowego systemu wyzwalania AirTTL.

Wbudowany wyzwalacz radiowy czy zlecenie produkcji? A może jedno i drugie?

Biorąc pod uwagę, że obydwie firmy tworzą już sprzęt w pełni kompatybilny z aparatami Nikona, można spodziewać się iż w niedalekiej przyszłości japońskie korpusy zostaną wzbogacone o wbudowany system radiowego wyzwalania, który w przypadku obsługiwanych lamp pozwoliłby obejść bez dodatkowego transmitera. A jeśli spojrzymy na debiutujące w tym roku systemy obsługi flasha przy użyciu migawki elektronicznej, naturalnie możemy spodziewać się także pojawienia się urządzeń „dedykowanych”, które będą w tym trybie oferować lepsze osiągi od konkurencji.

Może to także oznaczać, że Nikon zleci produkcję części oferty akcesoriów oświetleniowych wymienionym firmom, co w obliczu ciągłej restrukturyzacji mogłoby pomóc pozbyć się kosztów związanych z utrzymaniem linii produkcyjnych czy łańcuchów dostaw.

Na tę chwile to jednak tylko gdybanie. Z pewnością więcej światła na temat współpracy marek rzucą nadchodzące premiery ze stajni Nikona, Profoto i Nissin.

Źródło: nikon.com.au

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)