Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Amsterdam, 13 lutego 2006: DIWA (Digital Imaging Websites Association) międzynarodowa organizacja stron internetowych obrazowania cyfrowego ma przyjemność ogłosić dzisiaj zdobywców dorocznego Platynowego Medalu DIWA za rok 2005. Członkowie DIWA z Europy i Ameryki testują i oceniają dla swoich czytelników produkty obrazowania cyfrowego. W przypadku aparatów cyfrowych oceniane jest ponad 200 elementów. Następnie każdy z opublikowanych testów jest kontrolowany i porównywany przez DIWA, aby wyniki były dokładne, bezbłędne i wiarygodne.
Najwyżej ocenione produkty po podsumowaniu punktacji otrzymanych od wielu członków otrzymują nagrody DIWA w postaci złotych, srebrnych lub brązowych medali. Na koniec każdego roku członkowie DIWA wybierają najlepszego z najlepszych - jednego ze zdobywców złota w każdej z trzech kategorii aparatów cyfrowych. Aparat ten otrzymuje "Platynowy medal DIWA". Za rok 2005 grupa ekspertów DIWA wybrała następujących zwycięzców:
Nikon D50:
Platynowy Medal DIWA 2005 w kategorii "Najlepszy systemowy aparat cyfrowy"
Konkurencja w tej prestiżowej kategorii produktów była w minionym roku bardzo silna. Wiele nowych modeli, zarówno w niższych jak i wysokich segmentach rynku wynosło jakość produktów na nowy poziom. Jednocześnie znacząco spadły ceny, dzięki czemu półprofesjonalne aparaty stały się dostępne dla większej liczby kupujących. Nikon D50 był ważnym elementem tych zmian rynkowych. Pokazał, że profesjonalna jakość obrazu może być osiągnięta także w aparacie przyjaznym cenowo. W wielu aspektach D50 osiąga poziom znacznie droższych rywali, szczególnie, że może wykorzystywać ten sam zestaw obiektywów co inne lustrzanki cyfrowe Nikona. 6-megapikselowy sensor, szybkie i pewne działanie, godna zaufania automatyka i dostępne nastawy ręczne to zestaw, który czyni D50 dobrym wyborem dla fotograficznych koneserów dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi.
Panasonic LUMIX DMC-FZ30:
Platynowy Medal DIWA 2005 w kategorii "Najlepszy zaawansowany aparat cyfrowy"
Aparaty cyfrowe Panasonic LUMIX, między innymi dzięki współpracy z jednym z najbardziej uznanych producentów obiektywów firmą Leica, pewnie stawiają czoła konkurencji. FZ30 to kolejny dowód. Dziennikarze z całego świata chwalili ten aparat za wysoką jakość jasnego obiektywu Leica DC Vario-Elmarit z 12-krotnym zoomem oraz za wiele innych zalet kojarzących się do tej pory tylko z tradycyjnymi markami fotograficznymi. Platynowy medal DIWA ostatecznie potwierdza jakość przyjaznej dla użytkownika konstrukcji typu mega-zoom, 8-megapikselowej matrycy, a także automatycznych, półautomatycznych i manualnych nastawów. FZ30 odpowiada gustom szerokiego zakresu użytkowników, od fotografów dzikiej przyrody po ambitnych entuzjastów fotografii. Biorąc pod uwagę wartość otrzymywanego zestawu, należy także pochwalić rozsądną politykę cenową.
Fujifilm FinePix F10:
Platynowy Medal DIWA 2005 w kategorii "Najlepszy amatorski aparat cyfrowy"
F10 otrzymuje platynowy medal DIWA za 2005 rok jako najlepszy aparat w swojej kategorii. Eksperci DIWA testujący ten model podkreślali, że projektanci Fujifilm w przypadku F10 dokładnie wsłuchali się sugestie użytkowników. Nie tylko jest to pięknie wykonany aparat z trwałą, metalową obudową, ale także model wyposażony w kompaktowy obiektyw z 3-krotnym zoomem i ogromny, 2,5-calowy ekran LCD z kontrolą jasności. W przeciwieństwie do większości mini aparatów kompaktowych F10 dysponuje wygodnym, wybrzuszonym uchwytem, który wzmacnia poczucie bezpiecznego operowania aparatem. Dodatkowo F10 otrzymał wiele przyjaznych i użytecznych dla użytkowników funkcji. Rdzeniem technologii odpowiedzialnych za sukces tego modelu jest 6,3-megapikselowa matryca Super CCD dająca obraz o niskich szumach przy wysokich czułościach i idealną kombinację ostrego i wolnego od zniekształceń obrazu przy słabym świetle, kiedy całość wspomagana jest przez wbudowaną lampę o powiększonym zasięgu. Należy do tego jeszcze dodać świetny stosunek jakości do ceny.
O DIWA
Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, branżowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali
Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.
Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.
Członkowie DIWA:
Kanada: www.photoxels.com
Czechy: www.fotoaparat.cz
Dania: www.digitalmagasinet.dk
Niemcy: www.digitalkamera.de
Francja: www.photographyblog.com
Holandia: www.letsgodigital.org
Norwegia: www.digit.no
Polska: www.fotopolis.pl
Słowenia: www.e-fotografija.com
Hiszpania: www.nuevafotografia.com
Turcja: www.diginorm.com.tr
Wielka Brytania: www.dp-now.com
Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com
Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com , dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.
Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com