Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Aparaty Sony Cyber-shot TX9 i T99 to modele na pierwszy rzut oka niemal identyczne. Z zewnątrz różnią się wielkością ekranu LCD (w TX9 znalazł się 3,5-calowy, dotykowy monitor o rozdzielczości 921 000 punktów, natomiast w T99 3-calowy, również dotykowy, o rozdzielczości 460 000 punktów), ale znacznie bardziej istotna różnica tkwi w ich wnętrzu. W modelu TX9 producent zastosował nową, 12-megapikselową matrycę Exmor R (CMOS BSI), natomiast w T99 14-megapikselowy sensor Super HAD CCD (obydwie matryce mają rozmiar 1/2,3 cala).
Identycznym w obu aparatach elementem jest obiektyw. Zakres ogniskowych to 25-100 milimetrów (4-krotny zoom), a światłosiła wynosi f/3,5-4,6. W obydwu aparatach znalazł się optyczny stabiizator obrazu.
Zastosowanie różnych typów matryc nie przeszkodziło w zaimplementowaniu funkcji panoramy wykonywanej jednym ruchem ręki zarówno w TX9 jak i T99. Matryca typu Exmor R w tym pierwszym pozwoliła jednak na coś więcej - panoramę 3D, znaną z aparatów Sony NEX (którą można później oglądać na telewizorze 3D) oraz na zupełną nowość - {ITL|Sweep Multi Angle, czyli symulację obrazu 3D. Chodzi o możliwość zrobienia sekwencji 15 zdjęć i złączenie ich w jeden obraz umożliwiający oglądanie sfotografowanego obiektu pod różnymi kątami (aparat ma czujniki wykrywające przechylenie, które powodują odpowiednie przewijanie sekwencji klatek na ekranie LCD).
Inna ważna różnica dotyczy możliwości wideo. Użytkownicy Cyber-shota TX9 mogą rejestrować obraz o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080, 50i, format AVCHD), natomiast T99 radzi sobie z rozdzielczością 720p (30 kl/s, MPEG-4).
Nowe Cyber-shoty z serii T będą dostępne od września. TX9 będzie oferowany w kolorach ciemnoszarym, złotym i czerwonym, natomiast T99 w czarnym, srebrnym, różowym, zielonym i fioletowym.